Žinomi džiazo meistrai muzikuos ant Galvės ežero bangų

Žinomi džiazo meistrai muzikuos ant Galvės ežero bangų

Liepos 29 dieną Galvės Jazz fiestoje koncertuoja iš Nyderlandų atvykusi Eglė Petrošiūtė

Galvės Jazz fiesta – vienintelis Lietuvoje džiazo projektas ant vandens – kviečia į dar vieną žavią džiazo kelionę Galvės ežere. Liepos 29-ąją, penktadienį, koncertuoja žinoma džiazo atlikėja Eglė Petrošiūtė ir vieno žymiausių džiazo muzikantų Pauliaus Zdanavičiaus grupė. Žinomi džiazo muzikantai, susibūrę į kvintetą, atliks džiazo standartus bei aranžuotas  originalias kompozicijas.

Eglė Petrošiūtė – viena iš nedaugelio lietuvių džiazo dainininkių, plaukiojančių tarptautiniuose vandenyse. Po lėtų ir nuoseklių 10 metų studijų ir muzikinio įdirbio Nyderlanduose, magistro Amsterdamo konservatorijoje, šiandien mergina ten kartais olandiškai pristatoma kaip viena iš „top“ jaunų džiazo talentų. Eglė aktyviai koncertuoja klubuose ir festivaliuose Nyderlanduose ir taip pat dažnai keliauja muzikuoti į įvairias Europos šalis ir net Braziliją su įvairaus dydžio ansambliais – Upper Austrian Jazz Orchestra, Jazz Philharmonic Orchestra of St. Petersburg, Amstel Big Band, Fernando Paiva Group, ECHO, EGLE Ensemble ir kt. Publikas žavi jos nuoširdumas, kūrybiškas priėjimas prie kontrastingo repertuaro ir ypatingas, šiltas balso tembras, o muzikantus – profesionalumas ir dainavimas balsu tarsi grotų instrumentu.

Neseniai ji įrašė savo pirmąjį autorinį albumą „Birds Notes“ su bene žinomiausiu brazilų būgnininku Kiko Freitas. 2019-aisiais K. Freitas žurnalo „Modern Drummer Drummer Magazine“ buvo išrinktas geriausiu būgnininku pasaulio muzikos žanre ir yra kūręs su tokiais grandais kaip Michel Legrand, Milton Nascimento, Ivan Lins, Joao Bosco ir daugeliu kitų.

Vytautas Skudas  – trimitininkas, džiazo scenoje debiutavęs 2000 metais. Su įvairiais kolektyvais Vytautas groja daugelyje šalies festivalių. Trimitininkas bendradarbiauja su daugeliu Lietuvos bei užsienio džiazo atlikėjų ir projektų. Džiazo įgūdžių Vytautas sėmėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA), kur įgijo džiazo atlikėjo ir pedagogo  kvalifikaciją, taip pat tobulinosi garsių trimitininkų seminaruose Lenkijoje, Italijoje. Šiuo metu muzikantas dėsto  trimitą Broniaus Jonušo muzikos mokykloje Vilniuje

Paulius Zdanavičius  – daugeliu talentų  garsėjantis pianistas yra birštonietis. Būtent Birštono džiazo festivalyje įvyko pirmoji septynmečio Pauliaus pažintis su džiazu.

Studijuodamas LMTA subūrė savo pirmąją stiprią grupę „Julia Jazz Trio“ su vokaliste Julija Jačėnaite. Baigęs LMTA klasikinio fortepijono ir džiazo studijas, atlikėjas įgijo ir muzikos pedagogo kvalifikaciją. Nuo 2003 metų jis dirba Vilniaus konservatorijoje ir Vilniaus kolegijoje koncertmeisteriu. Paulius kuria dainas ir kompozicijas fortepijonui bei džiazo ansambliams, aranžuoja muziką. Jis muzikuoja  su žinomais šalies operos solistais, roko ir popmuzikos atlikėjais, aktoriais. Su įvairiomis džiazo grupėmis koncertavo daugelyje Europos šalių.

Gediminas Stepanavičius yra multiinstrumentininkas, valdantis kontrabosą, tūbą, trimitą, gyvąją elektroniką. Daugiausia dėmesio Gediminas skiria improvizacinei ir šiuolaikinei muzikos kryptims. Išsilavinimą įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (klasikinės muzikos atlikimas tūba BA, šiuolaikinė ir improvizacinė muzika MA) ir Amsterdamo konservatorijoje (džiazo muzikos atlikimas kontrabosu BA, gyvoji elektronika MA).

Linas BŪDA yra vadinamas legendiniu  Lietuvos roko ir metalo scenos atstovu, tačiau bene labiausiai yra išgarsėjęs kaip džiazo scenos perkusijos meistras. Kūrybingas, įvairiaplanis muzikantas yra neatsiejamas nuo LRT grupės kūrybos ir įvaizdžio.

Džiazo laivas išplaukia iš prieplaukos Trakuose –  Karaimų g. 57A, liepos 29 d., 19 val.

Galvė Jazz fiesta rengiama jau XV sezoną, šį projektą remai Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė.

Išsamiau: www.trakaijazz.lt.

Galvės Jazz fiestos informacija