Pagrindinis puslapis Sena Voruta Žiniasklaidos atstovai kviečiami susipažinti su Karinių jūrų pajėgų „Flyvefisken“ klasės patruliniu laivu P12 „Dzūkas“

Žiniasklaidos atstovai kviečiami susipažinti su Karinių jūrų pajėgų „Flyvefisken“ klasės patruliniu laivu P12 „Dzūkas“

2009 m. rugsėjo 24 d. žurnalistai kviečiami į Karinių jūrų pajėgas susipažinti su „Flyvefisken“ klasės patruliniu laivu P12 „Dzūkas“, jo kasdiene veikla užtikrinant Lietuvos išskirtinės ekonominės zonos, teritorinės jūros bei pakrantės vandenų saugumą. Esant geram orui, planuojamas išėjimas laivu į jūrą.

Naujos kartos Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų „Flyvefisken“ klasės patruliniai laivai P11 „Žemaitis“ ir P12 „Dzūkas“ jau daugiau nei metus saugo Lietuvos teritorinius vandenis ir išskirtinę ekonominę zoną Baltijos jūroje. Tai moderniausi iš keturių Lietuvos karinių jūrų pajėgų patrulinių laivų diviziono rikiuotėje esančių laivų. Per daugiau nei metus šių naujų laivų įgulos puikiai perprato laivus, jų įrangą ir technines charakteristikas. Įgulos nuolat tobulina kovinius veiksmus vykdydamos patruliavimo darbus jūroje, dalyvaudamos karinėse pratybose, vykdydami bendras užduotis su kitais laivais ir Karinių oro pajėgų orlaiviais.

Tris „Flyvefisken“ klasės patrulinius laivus Lietuvos kariuomenė įsigijo iš Danijos. Pirmasis laivas – P11 „Žemaitis“ – Lietuvos Karinėms jūrų pajėgoms buvo perduotas praėjusių metų gegužę, P12 „Dzūkas“ – šių metų sausį. Trečiojo šios klasės patrulinio laivo perdavimas planuojamas kitų metų pradžioje.