Pagrindinis puslapis Lietuva Rytų Lietuva Žiemos palydos Turgelių bendruomenėje

Žiemos palydos Turgelių bendruomenėje

Nors lauke jau jaučiama tikra pavasario pradžia, Turgeliuose persirengėliai, šią Užgavėnių dieną kvietė visus aplinkinius vyti žiemą iš kiemo, kirsti taukuotus blynus, supleškinti Morę bei aplankyti Kaziuko mugę.

Užgavėnių persirengėlių raginami į Turgelių seniūnijos kiemelį sugužėjo mokiniai, kaimo gyventojai, seniūnijos darbuotojai.

Muzikantams užgrojus visi negalėjo nustovėti vietoje. Šventės dalyviai triukšmingai šoko, dainavo, stengėsi pažadinti žemę iš stingulio. Apsukrios čigonėlės norinčius išsiburti kvietė arčiau, matyt kėsindamos ir kažką nukniaukti. Skambėjo „Blynai, bulviniai blynai…”, o kaipgi be jų?! Per Užgavėnes reikėjo daug riebiai valgyti. Buvo manoma – jei Užgavėnėse sotus, tai sotus būsi ištisus metus. 

Susirinkusieji stebėjo Lašininio ir Kanapinio žūtbūtinę kovą, kurią laimėjo pavasario būtybė Kanapinis. Dėmesio centre puikavosi Morė – pati nelabosios žiemos dvasia. Besibaigiant linksmybėms ji buvo sudeginta. Manoma, kad taip sunaikinamas blogis, negerovės, kad greičiau atgis augalija.

Ši diena buvo ypatinga. Juk kartu persipynė dvi gražios šventės – Užgavėnės ir Kaziuko mugė. Čia mums svetingai duris atvėrė Turgelių laisvalaikio salės vedėja Danuta Michalovskaja. Ypač mažieji laukė akimirkos, kada galės parduoti savo rankdarbius. Akys raibo nuo prekių gausos. Džiugu, kad šventę kasmet aplanko mūsų krašto verbų pynėja Ana Kazlovskaja. Savo medžio dirbinius eksponavo, pardavinėjo meistrų meistras Rolandas Gimžūnas.

Iniciatyvių pedagogių ir bendruomenės narių dėka susirinkusieji galėjo ne tik pasilinksminti, bet ir pasikalbėti, pasidžiaugti tuo, ką nuveikė. Taigi, belieka tik laukti gamtos atbudimo ir viską pasitikti su neapsakomai puikia ir darbinga nuotaika.

Turgelių vidurinės mokyklos pradinių klasių vyresnioji mokytoja Jovita Striukienė