Pagrindinis puslapis Kultūra Renginiai Vytauto Budvyčio knygos apie Joną Basanavičių sutiktuvės

Vytauto Budvyčio knygos apie Joną Basanavičių sutiktuvės

Vytauto Budvyčio knygos apie Joną Basanavičių sutiktuvės

 

Kovo 4 d. 17 val. Signatarų namų salėje vyks Vytauto Budvyčio knygos „Jonas Basanavičius. Gyvenimas ir veikla Vilniuje 1905 metų rugpjūtis–1907 metų kovas“ sutiktuvės.

Tyrinėdami neišsemiamą iškiliojo gydytojo, lituanisto ir valstybės kūrėjo biografiją, kiekvienos kartos tyrėjai randa naujų įdomių dalykų. Šios knygos autorius sutelkė žvilgsnį į audringą ir nepaprastai įdomų laikotarpį. Lietuvos pasiilgęs, daugybę vertingų idėjų sukaupęs, J. Basanavičius parvyko į revoliucijos įaudrintą Tėvynę ir įsikūręs Vilniuje ėmėsi įgyvendinti sumanymus. V. Budvytis įtaigiai parodo, kaip ilgametis emigrantas rengė Didįjį Vilniaus Seimą, nežinios ir chaoso metu subūrusį net 2000 dalyvių, ir prisidėjo prie sėkmingos jo eigos. Istorikas detaliai papasakoja, kaip Vilniuje J. Basanavičius dalyvavo rengiant pirmąją lietuvių dailės parodą ir įgyvendino net 25 metus brandintą svajonę: įkūrė Lietuvių mokslo draugiją – pirmąjį lituanistinių tyrimų centrą su muziejumi, biblioteka, turtingu archyvu.

Autoriui buvo ypač svarbu atskleisti, kaip tuo metu ši iškili asmenybė apmąstė Lietuvos istorinę praeitį ir modeliavo šalies ateitį.

Leidinys atspausdintas koncerno „MG Baltic“ paramos lėšomis.

Dalyvaus:
VYTAUTAS BUDVYTIS, knygos autorius, Kaišiadorių muziejaus muziejininkas-istorikas, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto doktorantas,
prof. habil. dr. BRONISLOVAS KUZMICKAS, Kovo 11-osios Akto signataras,
prof. dr. VYTAUTAS RADŽVILAS (Vilniaus universitetas).
Renginį ves dr. VILMA BUKAITĖ (Lietuvos nacionalinis muziejus).

Koncertuos:
Asta Krikščiūnaitė (sopranas) atliks Juozo Naujalio „Barkarolę“,
Salomėja Petronytė (sopranas) atliks Birutės ariją iš Miko Petrausko operos „Birutė“, Česlovo Sasnausko „Karvelėli mėlynasai“.
Akompanuos pianistė Vaida Balčiūnienė.

„Vorutos“ inf.