Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Lenkija Vroclave prasideda lituanistų kongresas

Vroclave prasideda lituanistų kongresas

2015 m. gegužės 13–14 d. Vroclavo universitete vyksta Tarptautinis lituanistų kongresas. Į jau trečiąjį kartą vykstantį Tarptautinį lituanistų kongresą atvyksta su Lietuva susijusius mokslus įvairiuose Lietuvos ir Lenkijos universitetuose dėstantys dėstytojai ir su lituanistika susijusias specialybes studijuojantys studentai bei doktorantai.

Kongreso metu bus skaitomi pranešimai net trijose sekcijose, skirtose lietuvių kalbai ir literatūrai, istorijai, politikai, kultūrai, teisei ir kt. Kongreso metu taip pat vyks diskusija, skirta Lietuvos Nepriklausomybės 25-mečiui.

Kongreso dalyviams ir Vroclavo gyventojams bei turistams bus pristatyta Vytauto Daraškevičiaus fotografijų paroda „Į laisvę“, pasakojanti apie Lietuvos kelią į Nepriklausomybę prieš 25 metus. Tai pat vyks profesorės Viktorijos Daujotytės ir dr. Mindaugo Kvietkausko lenkų kalba išleistos knygos „Lietuviški Česlovo Milošo kontekstai“ bei profesoriaus Leonido Donskio politikos ir literatūros esė knygos lenkų kalba „Galia, vaizduotė, atmintis“ sutiktuvės. Abi knygas į lenkų kalbą vertė lituanistikos studijų Varšuvos universitete absolventės: pirmąją – Joanna Tabor, antrąją – Małgorzata Gierałtowska.

Lietuvių kalbą, kultūrą, meną ir istoriją pristatančius renginius, kuriuos užbaigs ansamblio „Gryčia“ koncertas, organizuoja Vroclavo universitetas ir Vroclavo lituanistų klubas „Labas“. Renginių garbės globėjai yra Lietuvos Respublikos ambasada Varšuvoje ir Vroclavo miesto Prezidentas.

Daugiau informacijos rasite adresais:
https://www.facebook.com/kongres.lituanistow
http://pl.delfi.lt/aktualia/polska/porozmawiaja-o-litwie-kongres-lituanistow-we-wroclawiu.d?id=67922270

Rasa Rimickaitė
LR kultūros atašė Lenkijoje