Pagrindinis puslapis Lietuva VRK įspėja dėl rinkėjus klaidinančios informacijos

VRK įspėja dėl rinkėjus klaidinančios informacijos

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) skelbia, kad prieš antrąjį 2012 m. Seimo rinkimų turą yra skleidžiama rinkėjus klaidinanti informacija, kad dalis kandidatų yra jau išrinkti į Seimą ir todėl reikia balsuoti tik už dar neišrinktus.

„Ši informacija yra neteisinga. Tokios informacijos skleidimas prieštarauja sąžiningų ir garbingų rinkimų principams, – teigiama VRK pranešime. – Abu kandidatai, įrašyti Jūsų rinkimų biuletenyje, yra lygūs, bet kuris iš jų gali būti renkamas Seimo nariu, todėl Jūs, gerbiamas rinkėjau, balsuodamas pasirinksite, kurį kandidatą norite matyti savo atstovu Seime“. VRK prašo pastebėjus rinkimų pažeidimus nelikti abejingais ir apie tai pranešti policijai visą parą veikiančiais telefonais 112 arba (8 5) 272 5372 tiesiogiai Policijos departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos arba Vyriausiosios rinkimų komisijos trumpuoju telefonu 1855.

Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 172 straipsnį asmenys už trukdymą tiek kandidatui, tiek rinkėjui pasinaudoti rinkimų teise, t.y. balsuodami už atlygį ar siūlydami atlygį už balsavimą, gali būti baudžiami viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

VRK informacija