Pagrindinis puslapis Lietuva Ekonomika Visvaldui Matijošaičiui vengiant konkrečių atsakymų dėl verslo Rusijoje – opozicija neatsitraukia

Visvaldui Matijošaičiui vengiant konkrečių atsakymų dėl verslo Rusijoje – opozicija neatsitraukia

Visvaldui Matijošaičiui vengiant konkrečių atsakymų dėl verslo Rusijoje – opozicija neatsitraukia

Kauno meras V. Matijošaitis

www.voruta.lt

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje seniūnas Paulius Lukševičius viešai kreipėsi į Kauno miesto merą Visvaldą Matijošaitį, prašydamas jo konkrečių atsakymų apie šeimos verslo interesus Rusijoje. Konservatorių atstovas į merą su klausimais kreipėsi po to, kai V. Matijošaitis praėjusio miesto tarybos posėdžio metu nereagavo į opozicijos klausimus apie verslą Rusijoje, o savo viešuose komentaruose konkrečių atsakymų nepateikė.

Vieno iš pagrindinių Vičiūnų grupės akcininkų, Kauno mero V. Matijošaičio prašoma atsakyti ar Vičiūnų grupė derina savo pozicijas dėl verslo išlikimo su Rusijos valdžios institucijų atstovais. Mero taip pat parašoma atsakyti, kokia yra jo asmeninė pozicija, kad už jo šeimos verslo sumokamus Rusijos Federacijai mokesčius yra finansuojami karo veiksmai prieš Ukrainą. Atkreipiamas dėmesys, kad Europos Sąjunga, Lietuvos iniciatyva, pritaikė griežtas sankcijas plačiam ratui Rusijos Federacijoje veikiančių verslų, todėl mero teiraujamasi, kaip jos apeinamos vis dar tebevykdant veiklą Rusijos Federacijoje. Opozicijos atstovą domina ir informacija apie tai, kurie Rusijos Federacijos politikai ar institucijų atstovai padeda Vičiūnų grupei išlaikyti verslus Rusijos Federacijoje. V. Matijošaitis turėtų atsakyti ir į klausimą apie tai, kas iš Kauno miesto tarybai priklausančių Vičiūnų grupės atstovų dalyvauja priimant sprendimus dėl veikimo Rusijos rinkoje.

TS-LKD atstovų Kauno taryboje netenkina mero bandymai vengti atsakymų dėl šeimos verslo Rusijoje. „Prasidėjus antrai Rusijos sukelto karo Ukrainoje savaitei matome, kad Rusija ir toliau tęsia kaimyninių šalių gąsdinimo kampaniją. Tikriausiai nereikia būti dideliu analitiku, kad suprastum, jog Rusija ieško poveikio priemonių ne tik konkrečioms valstybėms, bet ir jų politikams. Per tarybos posėdį tris kartus klausiau Kauno mero V. Matijošaičio, kaip jis žada elgtis su savo šeimos verslu Rusijoje, ar žada nutraukti veiklą šalyje okupantėje? Deja, atsakymo nesulaukiau nei aš, nei visi Kauno tarybos nariai. Vietoj to, ironiška tyla ir lakoniški komentarai žiniasklaidai, kuriuose jokie konkretūs atsakymai nepateikiami. Susidaro įspūdis, kad įvestos sankcijos Rusijai greičiau prispaus mero šeimos verslus, nei patys priims aiškų ir nedviprasmišką sprendimą trauktis“, – sakė TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje seniūnas P. Lukševičius.

Opozicijos nuomone, antro pagal dydį šalies miesto mero šeimos verslo interesai karą prieš Ukrainą vykdančioje Rusijoje tampa nacionalinio saugumo klausimu. „Klausimas apie mero šeimos verslą Rusijoje nėra politinis, nors tai mėgsta sakyti Kauno valdančiosios jėgos atstovai. Kai antro pagal dydį šalies miesto meras turi didelių verslo interesų Rusijos Federacijoje – tai tampa nacionalinio saugumo klausimu. Visi suprantame, kad verslas Rusijos rinkoje nėra paprastas reikalas. Ten negalioja įprastos, Vakarų pasauliui priimtinos taisyklės. Dėl to mums, tikriausiai ir visuomenei kyla natūralūs klausimai, į kuriuos prašome Vičiūnų grupės vieno iš pagrindinių akcininkų, miesto mero V. Matijošaičio atsakymų“, – teigė P. Lukševičius.

TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės tarybos frakcijos seniūnas Paulius Lukševičius