Viskas, ką reikėtų žinoti apie rekuperatoriaus galingumą

Viskas, ką reikėtų žinoti apie rekuperatoriaus galingumą

Prieš apsisprendžiant dėl ​​optimalaus rekuperatoriaus modelio pasirinkimo, reikėtų atidžiau pasidomėti, kas yra oro rekuperatorius namui ir kaip jis veikia. Tokio įrenginio veikimo principas pagrįstas energijos atgavimu, tai yra pakartotiniu dalies oro energijos panaudojimu.

Esant natūraliai oro apykaitai patalpos viduje, į ją patenka lauko oras, o užterštas oras iš jo pašalinamas į lauką. Šaltuoju metų laiku išmetamas oras su savimi pasiima dalį šilumos iš patalpos, kuri iššvaistoma. Čia ir slypi išskirtinis oro rekuperatoriaus veikimo privalumas – tiekiamo oro šildymui jis sunaudoja dalį iš patalpos įkaitintos oro masės šiluminės energijos . Nepaisant to, kad turi tiekimo ir ištraukiamosios ventiliacijos bei šilumokaičio funkcionalumą, jis nėra skirtas pakeisti vėdinimo įrangą ir šildytuvus, o skirtas taupyti šilumą patalpoje ir sumažinti šilumos nuostolius.

Ką reikia žinoti apie rekuperatoriaus galingumą?

Renkantis įrenginį reikia vadovautis oro mainų greičiu, kuris kinta priklausomai nuo įrenginio tipo ir paviršiaus, kurį jis turi veikti. Kuo didesnis įrenginio efektyvumas, tuo labiau mažėja eksploatacijos kaštai (įskaitant svarbiausią iš jų – energijos suvartojimo lygį).

Be to, kuo didesnis rekuperatoriaus efektyvumas, tuo jis bus patvaresnis. Todėl reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kaip konkretaus pastato atveju pateikiami reikalingi parametrai minimaliam ir maksimaliam oro mainų srautui.

Rekuperatoriaus efektyvumas turi atitikti tiek gryno oro poreikį visoms patalpoms kartu, bet ir padidinti oro mainus. Paprastai tai turėtų būti daugiau nei 1 pakeitimas per valandą. Atminkite , kad kuo didesnis rekuperatoriaus efektyvumas, tuo didesnės energijos sąnaudos.

Nuo ko priklauso įrengimo kaina ir kur įrengti rekuperatorių?

Rekuperatoriaus įrengimo kaina siejama su trijų etapų įgyvendinimu: projektavimas, montavimo paruošimas ir rekuperatoriaus, difuzorių ir valdiklių surinkimas. Kainą lemia taip pat ir pastato dydis bei jo konstrukcija, taip pat nuo kliento pageidavimu sumontuotų papildomų priedų skaičius, plačiau apie kainas: rekuperatoriucentras.lt

Kadangi rekuperatoriaus užduotis yra išlaikyti šilumą, jis įrengiamas tose patalpose, kuriose šios šilumos išsaugojimas yra svarbiausias, tai yra buitinėse gyvenamosiose patalpose: miegamuosiuose, vaikų kambariuose, svetainėse. Virtuvėje galima naudoti rekuperatorius, tačiau ten jie turi būti montuojami kartu su išmetimo agregatu, kad būtų užtikrintas kokybiškas užteršto oro pašalinimas.

PR

Naujienos iš interneto