Pagrindinis puslapis Lietuva Visiems apdraustiesiems gyventojams medicininės reabilitacijos paslaugos bus teikiamos nemokamai

Visiems apdraustiesiems gyventojams medicininės reabilitacijos paslaugos bus teikiamos nemokamai

Visiems apdraustiesiems gyventojams medicininės reabilitacijos paslaugos bus teikiamos nemokamai

www.voruta.lt

Seimas po svarstymo pritarė Sveikatos draudimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIIP-5372), kuriomis numatoma tikslinti medicininės reabilitacijos skyrimo nuostatas.

Siekiant užtikrinti medicininės reabilitacijos paslaugų prieinamumą, efektyvumą ir taikymo aiškumą, siūloma nustatyti, kad medicininės reabilitacijos paslaugos būtų teikiamos apdraustiems asmenims pagal indikacijas bei biosocialinių funkcijų sutrikimo ar ligos sunkumo laipsnį, nepaisant jų socialinės grupės. Taip pat numatoma reglamentuoti, kad medicininės reabilitacijos paslaugų teikimą ir apmokėjimą reglamentuotų sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka.

Medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugų bazines kainas ir šių paslaugų apmokėjimo asmens sveikatos priežiūros įstaigoms tvarką tvirtina sveikatos apsaugos ministras. Medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugų bazinės kainos nustatomos įvertinus Valstybinės ligonių kasos ir Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nuomones (šiuo metu Sveikatos apsaugos ministerija).

Pagal šiuo metu galiojančias nuostatas, medicininės reabilitacijos paslaugos yra kompensuojamos tik vaikams iki 18 metų, asmenims, kuriems nustatytas 0–25 procentų darbingumo lygis (iki 2005 m. liepos 1 d. pripažintiems I grupės invalidais), ar asmenims, sukakusiems senatvės pensijos amžių, kuriems yra nustatytas didelių specialiųjų poreikių lygis, arba asmenims, kurie yra siunčiami baigti gydymo po sunkios ligos ar traumos.

Projektui po svarstymo pritarė 120 Seimo narių, nė vienas nebalsavo prieš, 3 parlamentarai susilaikė.

Numatoma, kad pataisos įsigalios 2021 m. birželio 1 dieną.