Pagrindinis puslapis Lietuva Vilniuje pradedami japoniško sodo kūrimo darbai

Vilniuje pradedami japoniško sodo kūrimo darbai

Ketvirtadienį, 2013 m. liepos 4 d., Vilniaus miesto savivaldybėje buvo pasirašyta Viešosios įstaigos „Japoniškas sodas“ steigimo sutartis.

Be Vilniaus miesto savivaldybės VšĮ „Japoniškas sodas“ steigimo sutartį pasirašė Vilniaus miesto savivaldybės viešoji įstaiga „Vilniaus miesto parkai“, įmonė „Tokvila“ ir fizinis asmuo Kęstutis Ptakauskas, kuris ir buvo šios idėjos iniciatorius.

Japoniško sodo projektavimui, įrengimui, priežiūrai ir edukacinei bei komercinei veiklai didžiąja dalimi bus naudojamos vieno iš steigėjų įmonės „Tokvila“ skiriamos lėšos bei pritraukiamos Europos Sąjungos ir mūsų šalies finansinės paramos bei privačių investuotojų lėšos. Savivaldybė kaip steigiamos viešosios įstaigos dalininke ir į šios įstaigos steigimą investavo vieno lito įmoką iš Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto lėšų.

Parko įrengimas planuojamas prie Geležinio Vilko ir Lvovo gatvių sankryžos. Numatyto parko centre bus tvenkinys, kuris jau toje vietoje yra. Taip pat parke numatyta įrengti krioklį, tradiciškų japoniškų arbatos namų bei renginiams skirtą erdvę. Parko dizaino rengėjas Shiro Nakane yra sakęs, jog „parkas skatins lietuviškos ir japoniškos kultūros bei renginių, meno, darbo ir laisvalaikio apmainą.“

Parke numatoma iki 200 tūkst. lankytojų per metus. Parkas taip pat sukurtų daugiau nei 15 darbo vietų.

Taip pat yra rengiama iniciatyva, kur rėmėjai galėtų nupirkti/dovanoti medžių parkui, prie kurių atsirastų jų vardų lentelės. Manoma, kad kasdieną parke galėtų apsilankyti apie 500 žmonių, o festivalio arba renginio metu parke galėtų sutilpti nuo 1 iki 1.5 tūkst. žmonių. Projektą ketinama baigti per trejus metus.

Šiuo projektu bus kuriamas naujos kokybės kultūrinio kraštovaizdžio objektas, praplėsiantis miesto gyventojų ir svečių turiningo poilsio ir pažinimo galimybes. Japoniško sodo atsiradimas žymiai prisidės prie dešiniojo Neries kranto ir Konstitucijos prospekto kvartalo ekonominio lygio kėlimo, investicijų pritraukimo, kas leis sutaupyti planuojant kvartalo vystymo lėšas.

2016 metų rudenį Lietuvoje vyks pasaulinis „Bonsai“ kongresas, tad tikimasi pagrindinius sodo darbus pabaigti iki to.

VšĮ „japoniškas sodas“ steigimui 2013 m. gegužės 8 d. yra pritarusi Vilniaus miesto taryba.

Andrej Žukovski, el.p. vrt@vilnius.lt