Pagrindinis puslapis Lietuva Vilniuje pasieniečiai dalyvavo bėgime ,,Gyvybės ir mirties“ keliu

Vilniuje pasieniečiai dalyvavo bėgime ,,Gyvybės ir mirties“ keliu

Vilniuje pasieniečiai dalyvavo bėgime ,,Gyvybės ir mirties“ keliu

Autorės nuotraukos

Dovilė Sabaliauskienė VSAT Vilniaus pasienio rinktinės viešųjų ryšių specialistė, www.voruta.lt

Šeštadienį Vilniuje būrys VSAT pareigūnų iš įvairių padalinių prisijungė prie pagarbos bėgimo ,,Gyvybės ir mirties keliu“, kovojusiems už laisvę atminti. Šiemet į startą stojo apie 4,5 tūkst. dalyvių iš Lietuvos ir užsienio.

Per 20 atstovų iš VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Lavoriškių, Adutiškio, Pavoverės, Tverečiaus, Švenčionių pasienio užkardų, Specialiosios paskirties skyriaus, Pasieniečių mokyklos ir kitų rinktinių savaitgalį kartu su pareigūnais iš įvairių šalies miestų prisidėjo prie Lietuvos Laisvės gynėjų pagerbimo.

Vidurdienį startavę ir įveikę simbolinę 9 kilometrų trasą nuo Vilniaus Antakalnio kapinių iki Televizijos bokšto, bėgimo dalyviai išreiškia pagarbą bei padėką Sausio 13-osios įvykių aukoms – žmonėms, žuvusiems 1991-ųjų sausio 13-osios naktį ir mirusiems nuo sužalojimų, patirtų sovietiniams kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą.Finišo vietoje visi bėgimo dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais. Kiekvienais metais sausio mėnesį vykstantis bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“ pirmą kartą surengtas 1992 metais, minint pirmąsias Sausio 13-osios metines.