Pagrindinis puslapis Lietuva Vilniuje įvyko trišalis Lietuvos Prezidento, Ukrainos Prezidento ir EVT Pirmininko susitikimas

Vilniuje įvyko trišalis Lietuvos Prezidento, Ukrainos Prezidento ir EVT Pirmininko susitikimas

Vilniuje įvyko trišalis Lietuvos Prezidento, Ukrainos Prezidento ir EVT Pirmininko susitikimas

www.voruta.lt

Liepos 6 dieną Vilniuje įvyko trišalis Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio ir Europos Vadovų Tarybos (EVT) Pirmininko Charles‘io Michelio susitikimas.

Susitikime daug dėmesio skirta ES Rytų partnerystės asocijuotųjų šalių eurointegracijos perspektyvoms, Ukrainos reformų įgyvendinimui ir saugumo padėčiai Ukrainoje aptarti.

Lietuvos Prezidentas akcentavo, kad Ukrainos integracija į ES yra abipusių pastangų reikalaujantis procesas. „Raginu ES kolegas pareikšti palaikymą Ukrainai ir atverti kelią šalies integracijai į ES, pradedant nuo laipsniško įsiliejimo į vidaus rinką“, – sakė šalies vadovas. Prezidentas pakvietė Ukrainos vadovą V. Zelenskį ypatingą dėmesį skirti reformų įgyvendinimui teisės ir teisėtvarkos, kovos su korupcija ir verslo aplinkos gerinimo srityse.

Susitikime aptartas nerimą keliantis Rusijos karinių pajėgų telkimas Kryme ir prie sienos su Ukraina.

„Palaikau Prezidento V. Zelenskio pastangas išlaikyti Krymo klausimą tarptautinėje darbotvarkėje. Rusija tęsia Krymo okupacijos įtvirtinimą ir proaktyviai skleidžia savo naratyvą. Nerimą kelia ir tarptautinės bendruomenės dėmesio reikalauja ir tęstinis Rusijos karinių pajėgų telkimas Kryme ir prie sienos su Ukraina“, – sakė Lietuvos Prezidentas.

Trys vadovai aptarė 2021 m. pabaigoje planuojamą ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimą. Lyderiai skyrė dėmesio Baltarusijos, nelegalios migracijos ir energetinio saugumo klausimams aptarti.

Prezidento komunikacijos grupė