Pagrindinis puslapis Lietuva Vilniuje ir Kaune bus pagerbtos Holokausto aukos

Vilniuje ir Kaune bus pagerbtos Holokausto aukos

Vilniuje ir Kaune bus pagerbtos Holokausto aukos

www.voruta.lt

Lapkričio 24–25 d. Vilniuje ir Kaune lankysis Austrijos, Lenkijos ir Vokietijos atstovai iš Berlyno, Miuncheno, Vienos ir Vroclavo miestų, jie dalyvaus renginiuose, kurie skirti prieš 80 metų Kauno IX forte nužudytų penkių tūkstančių šių miestų žydų atminimui pagerbti.

Lapkričio 25 d. Kauno IX forto muziejuje (Žemaičių plentas 73) bus surengta Holokausto aukų pagerbimo ceremonija bei diskusija Holokausto atminties klausimais. Minėjimas prasidės 10.00 val. vainikų padėjimo ceremonija; 10.15 val. vyks ekskursija su gidu po Kauno IX forto muziejų, 11.15 val. Ministrės Pirmininkės p. Ingridos Šimonytės vardu kalbės premjerės patarėja dr. Gabrielė Žaidytė, 11.20 val. prasidės  apskritojo stalo diskusijos, kuriose dalyvaus istorikai, Berlyno, Miuncheno, Vienos ir Vroclavo delegacijos.

Holokausto minėjimo dalyviai atvyks į Vilnių, lapkričio 25 dieną. 20.00 val. Valdovų rūmuose (Katedros a. 4) šia proga rengiamas atminties vakaras ir styginio kvarteto „Chordos“ koncertas, kuriame bus atliekami retai skambantys žydų kompozitorių kūriniai. Šiame vakare planuoja dalyvauti Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Svečiai taip pat susitiks su užsienio reikalų viceministru Mantu Adomėnu. Šį vizitą organizuoja Vyriausybės kanceliarija, Užsienio reikalų ministerija, Kauno IX forto muziejus, Mozės Mendelsono fondas (Vokietija) ir Vokietijos ambasada Lietuvoje.

1941-ųjų metų lapkričio 25 ir 28 dienomis nacistai ir jų vietiniai padėjėjai Kauno IX forte nužudė apie penkis tūkstančius žydų, atvežtų iš Berlyno, Frankfurto, Miuncheno, Vienos ir Vroclavo. Iš viso Kauno IX forte buvo nužudyta apie 50 tūkstančių Lietuvos ir užsienio žydų. Šiais metais minimos Holokausto pradžios Lietuvoje 80-osios metinės.