Vilniaus universiteto chorai Vėlines paminės su Niujorko lietuviais

Vilniaus universiteto chorai Vėlines paminės su Niujorko lietuviais

Choras „Gaudeamus“ Paryžiuje

Rasa Gelgotienė, VU chorų vadovė, www.voruta.lt

Minint vieną prasmingiausią rudens švenčių ­­­- Vėlines, kai visi prisimena Anapilin iškeliavusius artimuosius, Vilniaus universiteto (VU) chorai „Gaudeamus“ ir „Virgo“ (vadovė Rasa Gelgotienė) surengs du koncertus Niujorke, kuriais pagerbs lietuvių išeivių bendruomenės mirusiuosius.

Pirmasis koncertas vyks spalio 29 d. 13 val. Bruklino Švč. Mergelės Marijos Apreiškimo bažnyčioje.  Jam kolektyvai parengė ypatingą dviejų dalių programą. Pirmojoje dalyje skambės pasaulio klasikų žymiausių kūrinių rinktinė, tarp kurių W. A. Mozarto, G. Fauré, F. Schuberto opusai. Antra dalis skirta vien lietuviškai muzikai. Joje – šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kūriniai ir aranžuotos lietuvių liaudies dainos.  Šioje programos dalyje bus ir užuominų į 2024 m vyksiančios jubiliejinės Šimtmečio Dainų šventės repertuarą. Skambės šių švenčių patriarcho J. Naujalio, taip pat V. Kernagio, D. Zakaro, G. Svilainio, B. Balakauskienės ir kt. dainos.

Chorams akomponuos Indrė Pinkevičė ir Ignas Garla. Koncerte  taip pat išskirtinė vieta bus skirta ukrainiečių liaudies dainai, kuria kolektyvai nori išreikšti palaikymą šiai negailestingo karo kamuojamai šaliai.

Antrasis koncertas vyks lapkričio 1 dieną, 13 val. Centriniame Niujorko parke prie paminklo Lietuvos ir Lenkijos karaliui Jogailai.

Choras „Virgo“

„Tokie koncertai chorams ir pasaulio pažinimas, ir lietuvybės palaikymas bei puoselėjimas už Atlanto“, – sakė Vilniaus universiteto chorų meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė.

VU chorai, tikri savo Alma mater kultūros ambasadoriai, ilgus metus atstovauja šalies chorinei muzikai pasaulyje. Vienas seniausias šalies studentų choras, aštuntą dešimtmetį perkopęs kolektyvas „Gaudeamus“, nuolat koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja studentų festivaliuose ir konkursuose šalyje ir už jos ribų. Daugiau kaip keturiasdešimt metų gyvuojantis merginų choras „Virgo“ įvairiose JAV vietovėse yra koncertavęs daugybę kartų, gastrolių lankėsi kone visose Europos šalyse, taip pat Japonijoje, Rusijoje, Meksikoje ir Kanadoje.

VU chorų bendradarbiavimas su Niujorko lietuvių bendruomene siekia ne vieną dešimtmetį. „Gaudeamus“ šiame Jungtinių Amerikos Valstijų mieste koncertavo 2010 ir 2019 m., o „Virgo“ pastarąjį kartą – 2015 m.

Koncertas Švč. Mergelės Marijos Apreiškimo bažnyčioje vyks spalio 29 dieną, 13 val., adresas: 259 North 5th Street, Brooklyn, NY 11211.

 

Koncertas prie paminklo Lietuvos ir Lenkijos karaliui Jogailai Centriniame parke vyks lapkričio 1 d., 13 val.

 

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.