Vilniaus rotušės Kamerinėje salėje vyks diskusija „Ką daryti su Venclovų namais-muziejumi?

Vilniaus rotušės Kamerinėje salėje vyks diskusija „Ką daryti su Venclovų namais-muziejumi?

Ruta Krau nuotr.

Birželio 9 d. 14:00-15:30 val. Vilniaus rotušės Kamerinėje salėje vyks diskusija „Ką daryti su Venclovų namais-muziejumi?“

Keletą metų viešojoje erdvėje vyksta apsikeitimas nuomonėmis apie Venclovų namų – muziejaus veiklą, jo vietą Lietuvoje veikiančių atminties institucijų žemėlapyje, o taip pat galimus sprendimus, kurie lemtų pastarojo muziejaus likimą.

Palikti viską taip, kaip yra? Uždaryti? Imtis esmingos pertvarkos? Kaip taisyklė pastarąsias nuomones reiškiantys vilniečiai, akademikai, kultūros bendruomenės atstovai, visuomenės veikėjai, politikai randa daugybę argumentų, paremiančių vieną ar kitą nuomonę. Pastaroji nuomonių raiška dažniausiai sukelia daug emocijų, kurios neretai sutrukdo konstruktyvios diskusijos vyksmui.

Kita vertus, emocingas įsitraukimas į polemiką nėra blogas dalykas, o ženklas, kad Venclovų namų – muziejaus likimas Lietuvos visuomenei ir vilniečiams yra svarbus klausimas. Juk mąstydami apie chronologine ir emocine prasme netolimą praeitį bei ją mums primenančias atminties vietas, mes tuo pačiu kalbame ir apie savo idėjines bei vertybines nuostatas. Todėl Venclovų namai – muziejus šiuo atveju yra lyg veidrodis, kuriame visuomenė išvysta pati save.

Pokalbį apie šį muziejų inicijuojanti Vilniaus savivaldybė siekia sutelkti iškilius mokslininkus, viešuosius intelektualus, visuomenės veikėjus, kultūros pasaulio atstovus, suvokdama, kad svarbūs klausimai turi būti svarstomi ir sprendžiami tik gilios bei pagarbios diskusijos metu. Kiekvienas diskusijos dalyvis turės išsakyti iš anksto parengtas įvadines tezes (1 pasisakymo trukmė – 5 min.).

Diskusijos moderatorius – kultūros istorikas doc. dr. Aurimas Švedas

Diskusija bus transliuojama tiesiogiai Vilniaus miesto savivaldybės Facebook paskyroje, komentaruose galėsite pateikti savo nuomonę raštu.

Norinčių klausytis gyvos diskusijos Rotušėje, bus maloniai prašoma ir sudaryta galimybė nuomonę pateikti raštu.

Vilniaus miesto savivaldybė