Pagrindinis puslapis Uncategorized Vilniaus rotušėje pristatyta knyga apie sovietmečio Vilnių „Dėja vu. Vilnius – 1974 – 1990“

Vilniaus rotušėje pristatyta knyga apie sovietmečio Vilnių „Dėja vu. Vilnius – 1974 – 1990“

Vietos savivaldos dieną, 2012 m. spalio 10-ąją, Vilniaus rotušėje buvo pristatyta knyga apie sovietmečio Vilnių. Naują kygą pavadinimu „Dėja vu. Vilnius – 1974 – 1990“ užrašė žurnalistė ir redaktorė Inga Liutkevičienė, remdamasi paskutinio sovietmečio Vilniaus mero Algirdo Vileikio prisiminimais.

Knygos pristatyme dalyvavo ir apie to meto miesto rūpesčius ir problemas pasakojo, dalinosi geriausiais patirtais šiame mieste prisiminimais ir pats tuometinis Vilniaus miesto vykdomojo komiteto pirmininkas Algirdas Vileikis. Su juo bendravo ir į knygos autorės klausimus atsakinėjo dabartinis sostinės meras Artūras Zuokas.

„Jau perskaičiau keletą skyrių ir supratau, kad miesto problemos po daugelio metų liko tos pačios – kaip ir iš kur gauti pinigų inovatyviems projektams, už kokias lėšas pabaigti pradėtus, kaip išsaugoti visiems brangius, bet apleistus kultūros objektus ir kt.“, – sakė Vilniaus meras A. Zuokas.

Ant Rotušės Didžiosios salės scenos, apstatytos to meto baldais, lipo įsimylėję Vilnių merai, garsi to laikmečio plaukikė Aiškutė Buzelytė, žurnalistė, publicistė Edita Mildažytė, Seimo narys Vytenis Povilas Andriukaitis, radijo ir TV laidų vedėja Bernadeta Lukošiūtė. Visi jie sausakimšai salei pasakojo savo gražiausius prisiminimus apie pamėgtas to meto Vilniaus vietas, gatves, kavines, jaunimo pomėgius, apie sutiktus žmones, apie žmonių tarpusavio santykius, skaitė knygos įdomiausias ištraukas.

Nostalgiškus pasakojimus ir gražius prisiminimus apibendrino gydytojas, psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis, o „Bobų vasaros“ merginos tarybinių laikų dainomis ir į salę nešamais kardeliais dar labiau sustiprino salėje tvyrančią buvusio Vilniaus dvasią.

Daiva Savickienė, tel. 211 23 36, vrt@vilnius.lt