Pagrindinis puslapis Uncategorized Vilniaus rotušėje pagerbti geriausi sostinės abiturientai

Vilniaus rotušėje pagerbti geriausi sostinės abiturientai

2013 m. liepos 15 d. Vilniaus rotušėje pagerbti geriausi miesto abiturientai, padėkota jų pedagogams, pasveikinti tėvai. Vilniaus mero padėkos raštai buvo įteikti 130-iai geriausių sostinės moksleivių iš 24 mokyklų. Mero sveikinimus gavo devyni 4 šimtukus surinkę abiturientai, trisdešimt du egzaminus išlaikę 3 šimtukais, aštuoniasdešimt devyni – 2 šimtukais baigę abiturientai.

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi galėdamas Vilniaus rotušėje pasveikinti geriausius miesto abiturientus. Būkit ne tik protingi, bet ir išmintingi – neieškokite galimybių, bet kurkite jas patys. Dabar svarbiausia, pasirinkti sau tinkamą gyvenimo kelią, tuomet darbas teiks malonumą. Tikiu, kad ne vienas iš jūsų būsite nusipelnę mūsų miestui vilniečiai ir čia Rotušėje kada nors būsite vėl apdovanojami“, – sveikino Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Jau po truputį tampa gražia tradicija čia pat scenoje atlikti mini apklausą – įteikdamas abiturientams padėkos raštus, meras klausinėjo abiturientų, kokią specialybę renkasi ir kur ketina studijuoti.

Apklausos metu paaiškėjo, kad didžioji dalis geriausių sostinės abiturientų ketina studijuoti Vilniaus universitete, keletą mokinių pasirinko studijas tokiuose prestižiniuose užsienio universitetuose, kaip Oksfordas, Harvardas, nemažai ketina studijuoti Škotijos aukštosiose mokyklose, tik 1 moksleivis ketina rinktis studijas VGTU, 3 – dar nėra apsisprendę. Daugelis svajoja apie mediko profesiją, antroje vietoje – politologijos ir informatikos mokslai, maža dalis – rinksis tiksliuosius mokslus.

Mero padėkos raštai taip pat buvo įteikti ugdymo įstaigoms, kuriose mokėsi daugiausiai pažangiausių miesto abiturientų, – tai Vilniaus licėjui, Jėzuitų, Mykolo Biržiškos gimnazijoms ir kt.

Daiva Savickienė, tel. 211 23 36, vrt@vilnius.lt