Pagrindinis puslapis Lietuva Vilniaus rajono Baronų kaime atidarytas „Daugiafunkcinis Rėdos ratas“

Vilniaus rajono Baronų kaime atidarytas „Daugiafunkcinis Rėdos ratas“

Vilniaus rajono Baronų kaime oficialiai atidaryta bendruomenės gyventojams skirta nauja susibūrimų ir švenčių vieta – „Daugiafunkcinis Rėdos ratas“. Gilias lietuviškas tradicijas menantis „Rėdos ratas“ – tai praėjusių metų šalies bendruomenių iniciatyvų konkurso „Mes – bendruomenė“ laimėtojas, kurio sumanytojas – rajono sodininkų bendrija „Šilas“. Daugiau nei pusę metų trukusiam projekto įgyvendinimui iniciatyvų konkurso organizatorė bendrovė „Maxima LT“ skyrė 15 tūkst. eurų vertės finansavimą.

 

„Įvairios šventės ir susitikimai – tai viena svarbiausių bendruomenės narius jungiančių grandžių. Deja, mūsų kaime iki šiol labai trūko vietos, kuri padėtų dar aktyviau suburti kaimo gyventojus ir paskatinti kartu dažniau švęsti ne tik didžiąsias metų šventes, bet ir rengti įvairius susitikimus, kurti naujas tradicijas. Dėl to nusprendėme dalyvauti bendruomenių iniciatyvų konkurse ir jame pristatėme savo idėją – modernią daugiafunkcinę erdvę, paremtą simbolinėmis senovės lietuvių papročių tradicijomis“, – sakė bendruomenės atstovė Eglė Džiaugienė.

Įgyvendinus projektą, netoli Vilniaus įsikūrusiame Baronų kaime įrengta moderni įvairiems kaimo bendruomenės susibūrimams, šventėms ar mugėms pritaikyta daugiafunkcinė aikštelė. Joje pastatyta bendruomenės renginiams skirta scena, įdiegta lauko kino įranga, atlikti elektros įvedimo darbai, sukurtos aktyviam laisvalaikiui pritaikytos karuselės, varomos dviračiais. Taip pat, sutvarkyta aplinka.

Pasak E. Džiaugienės, naujai įrengtoje aikštelėje bendruomenės nariai galės burtis ne tik didžiosioms šventėms, bet ir dažniau organizuoti jos narių susitikimus, aktyviau įgyvendinti vietos gyventojų iniciatyvas. Vasaros metu „Daugiafunkcinis Rėdos ratas“ gyventojus suburs ir turiningiems kino vakarams ar aktyviems savaitgaliams su šeimomis. Naujoji aikštelė įrengta vaizdingoje Baronų kaimo vietoje, čia veikiančioje rekreacinėje zonoje.

„Mūsų tinklo parduotuvės veikia daugelyje šalies miestų ir miestelių, todėl esame jų bendruomenių dalis. Per daugiau kaip 20 savo veiklos metų esame gerai susipažinę su vietos bendruomenių gyvenimu, matome kiek daug jose iniciatyvių žmonių. Tai paskatino mus dar aktyviau įsitraukti į šalies bendruomenių gyvenimą ir padėti įgyvendinti jų sumanymus bei visuomenei naudingas iniciatyvas. Dėl to praėjusiais metais pirmą kartą iniciavome šalies bendruomenių iniciatyvų konkursą „Mes – bendruomenė“, kurio dėka atrinkome ir finansavome originaliausius šalies bendruomenių projektus“, – sakė bendrovės „Maxima LT“ Įvaizdžio departamento direktorė Ieva  Čepononė.

Pirmą kartą praėjusiais metais inicijuotame projekte „Mes – bendruomenė“ sulaukta apie 90 įvairių šalies bendruomenių pasiūlytų projektų. Iš jų konkurso organizatoriai atrinko 3, kuriems buvos skirtas atitinkamai 15, 10 ir 5 tūkst. eurų vertės finansavimas.

Atsižvelgiant į projekto sėkmę ir augantį šalies savivaldybių bendruomenių susidomėjimą, projektas toliau tęsiamas iš šiemet. Šiais metais jame gali dalyvauti bet kuri šalies savivaldybė ir pateikti konkursui ne tik savo sumanymus ateities projektams, bet ir jau įgyvendinamas iniciatyvas, kurioms reikalingas papildomas finansavimas.

Šiemet konkurso organizatoriai kartu su Lietuvos Respublikos Savivaldybių asociacija atrinks iš viso 10 konkursui pateiktų projektų, kuriems bus skirtas papildomas 40 proc. projekto vertės finansavimas.

Renata Saulytė, „Maxima LT“

komunikacijos vadovė