Pagrindinis puslapis Lietuva Rytų Lietuva Vilniaus rajone – naujas ikimokyklinio ugdymo skyrius

Vilniaus rajone – naujas ikimokyklinio ugdymo skyrius

Vilniaus rajone, Baltojoje Vokėje, atidarytas Juodšilių „Šilo“ gimnazijos Vaidotų ikimokyklinio ugdymo skyrius.

Vaidotų ikimokyklinio ugdymo skyrius įkurtas Vilniaus  technologijų, verslo ir žemės  ūkio mokyklos bendrabučio atnaujintose ir ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymui pritaikytose patalpose. Čia dvejose grupėse ugdomi 3–6 m. amžiaus vaikai. Iš viso ikimokyklinio ugdymo skyrių dabar lanko 36 ikimokyklinukai.

„Kaimo mokyklų patalpos tuštėja, jas prasminga panaudoti kitoms kaimo žmonių švietimo reikmėms – ikimokyklinio, neformalaus ugdymo, suaugusių mokymo. Kaimo vietovėse labai stinga darželių grupių, artimiausi didieji miestai, kaip šiuo atveju Vilnius, negali priimti visų norinčiųjų iš aplinkinių rajonų. Todėl labai skatiname mokyklų steigėjus – savivaldybes – lanksčiau žiūrėti į švietimo prieinamumo didinimą tiek mažiems vaikams, tiek suaugusiems“, – sako Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Dainius Numgaudis. – Švietimo ir mokslo ministerija, atsižvelgdama į tėvų prašymus, aktyviai steigia ikimokyklinio ugdymo grupes ministerijai pavaldžiose bendrojo ugdymo mokyklose“.

Vilniaus rajone Švietimo ir mokslo ministerija yra įsteigusi ir išlaiko 17 ikimokyklinio ugdymo grupių ministerijos pavaldumo mokyklose.

Švietimo ir mokslo ministerijos

Komunikacijos skyrius