Pagrindinis puslapis Lietuva Kovo 11-oji Vilniaus pasienio rinktinės padaliniuose Kovo 11-oji – prasmingai, linksmai ir aktyviai

Vilniaus pasienio rinktinės padaliniuose Kovo 11-oji – prasmingai, linksmai ir aktyviai

Vilniaus pasienio rinktinės padaliniuose Kovo 11-oji – prasmingai, linksmai ir aktyviai

Dovilė Sabaliauskienė, VSAT Vilniaus pasienio rinktinės viešųjų ryšių specialistė, www.voruta.lt

,,…nepriklausomybė yra visų ir kiekvieno Lietuvos žmogaus kūryba” (Justinas Marcinkevičius, 2008)

Minint Kovo 11-ąją, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinėje (Mickūnuose) eksponuojama kilnojamoji fotodokumentinė paroda „Rašytojai apie Kovo 11-ąją“.

Tai Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos 2010 m. inicijuota paroda, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 20-mečiui. Šiemet, minint 31-uosius Nepriklausomybės metus, kaip ir kasmet, svarbu ir įdomu prisiminti ir įvertinti žymiausius Lietuvos literatūros ir kultūros veikėjų pasisakymus apie Kovo 11-osios reikšmę, išreiškiančius lietuvių tautos siekius ir lūkesčius. Parodoje pristatytos asmenybės, kurių išskirtinė profesinė veikla labai įvairiapusiška: tai – mokslininkai, menininkai, rašytojai.

Kovo 11-ąją galima švęsti ir ekstremaliai. Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės pasieniečiai šventinę dieną rinkosi praleisti prasmingai. Ištikimiausi baidarių žygių entuziastai – Vilniaus oro uosto pasienio užkardos dalyviai, nepabūgę šalto vandens ir oro, ir rinktinės Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininkė, aktyvaus sporto mėgėja, Lietuvos simboliui ištiesti pasirinkusi žiemos slidinėjimo centrą, ryžosi kitaip, įdomiau paminėti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Išskirtinis Kovo 11-osios paminėjimas Vilniaus pasienio rinktinės Ikiteisminio tyrimo skyriaus viršininkės Gitos Abromavičienės šeimoje, vilnijant įspūdingo ilgio Lietuvos trispalvei:

Ketvirtadienio rytą, termometrams fiksuojant 1 laipsnį šalčio, šalto upės vandens ir net koronaviruso nepabūgę baidarių entuziastai rinkosi Naujojoje Vilnioje. Visų susirinkusiųjų veiduose švytėte švytėjo šypsenos. Nuo čia startavę dalyviai, plaukdami Vilnele, turėjo įveikti 17 kilometrų ruožą iki Baltojo tilto.

Pasak baidarių nuomuotojo Povilo Pelanio: ,,toks Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas yra dalyvių kraujyje, todėl net pandemijos metu entuziastai patys ieškojo galimybės plaukti ir šiemet. Pagal Lietuvos Respublikos vyriausybės nurodymus renginiai šiuo metu vykti negali, tačiau baidarių nuomai ribojimų nėra. Šiais metais, siekiant užtikrinti saugumą, buvo atsisakyta masinio starto, kurio metu visi dalyviai pradėdavo plaukimą su šūkiu „Už Lietuvą“. Šį kartą siekiant išvengti žmonių susibūrimo ekipažai galėjo startuoti atskirai: nuo 8 iki 12 val.”.

Jau ne pirmus metus plaukime dalyvaujantis Valstybės sienos apsaugos tarnybos Migracijos skyriaus viršininkas Audrius Šantaras ,,Lietuvos ryto” žurnalistams sakė, jog toks valstybinės šventės minėjimas yra tapęs tradicija bei simbolizuoja kliūtis, kurias būtina įveikti šalies labui. „Jau eilę metų plaukimo sezoną pradedame vasario 16-ąją, Dzūkijoje. Tačiau šiais metais dėl karantino negalėjome, be to buvo užšalusios upės. Tai Kovo 11-ąją, kaip ir eilę metų, pažymime su nacionaliniais atributais: kepurėmis, šalikais, vėliavomis. Šis plaukimas turi daugiau ekstremalumo. Po žiemos trasoje yra daug užvirtusių medžių. Pro daug kliūčių, tai kaip už Lietuvą. Su ekstremaliais iššūkiais pažymime Lietuvos valstybinę šventę“,-sakė jis. Net koronaviruso ar žemos oro temperatūros nepabūgusių irkluotojų laukė nelengvas išbandymas – sraunioje ir šaltoje upėje juos pasitiko ne tik užvirtę medžiai, bet ir slenksčiai bei akmenys.

Į šį plaukimą Vilniaus oro uosto pasienio užkarda įtraukė ir kolegą iš Vokietijos – FRONTEX operacijos dalyvį. Įspūdžiais iš plaukimo pasidalijo Vilniaus oro uosto pasienio užkardos pareigūnės – Inga Kirkilienė, Renata Jakubėnienė, Eleonora Černiavskaja.

Kovo 11-ąją, puoselėjant bendrumo, vienybės, pagarbos vienas kitam jausmą, laikantis saugumo reikalavimų, surengtos nuotaikingos iškiliai datai skirtos fotosesijos, video reportažai ir sveikinimai. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną paminėjo Vilniaus pasienio rinktinės Padvarionių, Kenos, Lavoriškių, Vilniaus oro uosto, Pavoverės, Adutiškio, Tverečiaus, Švenčionių pasienio užkardos.