Pagrindinis puslapis Uncategorized Vilniaus lietuvių namuose ugdomi ukrainiečiai vaikai su švietimo ir mokslo ministre sveikinosi lietuviškai

Vilniaus lietuvių namuose ugdomi ukrainiečiai vaikai su švietimo ir mokslo ministre sveikinosi lietuviškai

„Laba diena“, – lietuviškai pasisveikino aštuntokai, į Lietuvą iš karo niokojamos Ukrainos atvykę mokytis Vilniaus lietuvių namuose. Čia juos pirmadienį aplankė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė. „Man labai čia patinka – ir mokytojai, ir aplinka, Lietuvoje labai gražu. Atvažiavau čia mokytis, todėl labai stengiuosi, septyneto nesu gavusi“, – kalbėjo Margarita, lapkričio pradžioje atvažiavusi į Lietuvą kartu su kitais 14 vaikų.

Visi jie – 8 klasės mokiniai, su šeimomis pabėgę iš separatistų užimtos teritorijos – Donecko ir Luhansko sričių. Vienas jų – našlaitis, penki turi tik mamas. Vaikų artimieji šiuo metu yra prisiglaudę Dniepropetrovske. Į Lietuvą juos atlydėjo tik viena ukrainiečių kalbos mokytoja.

„Džiaugiuosi, kad Švietimo ir mokslo ministerija finansuoja šių vaikų mokymosi, apgyvendinimo išlaidas. Mokiniams buvo nupirkti net rūbai, higienos priemonės. Čia jie mokosi rusų kalba, taip pat turi lietuvių ir ukrainiečių kalbų pamokas, susipažįsta su  Lietuvos istorija ir geografija“, – sakė švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.

Vilniaus lietuvių namuose šiuo metu iš viso mokosi 37 mokiniai iš Ukrainos. Be vaikų iš Donecko ir Luhansko sričių likę mokiniai yra lietuvių kilmės.

Gimnazijos statusą turinčių Vilniaus lietuvių namų paskirtis – lietuvių kilmės tremtinių, politinių kalinių palikuonių, užsieniečių ir Lietuvos piliečių, atvykusių ar grįžusių nuolat ar laikinai gyventi Lietuvoje, vaikų, užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių bendrasis ugdymas, suaugusiųjų ir vaikų formalusis ir neformalusis švietimas, taip pat – pagalbos mokyklai ir mokytojui teikimas bei asmenų, nemokančių valstybinės lietuvių kalbos, mokymas. Čia šiuo metu iš viso mokosi 337 mokiniai, 236 iš jų – vaikai iš 27 pasaulio valstybių.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius