Pagrindinis puslapis Lietuva Kariuomenė Vilniaus krašto jaunimas puoselėjo meilę Tėvynei Lietuvos anklave (Dieveniškių krašte)

Vilniaus krašto jaunimas puoselėjo meilę Tėvynei Lietuvos anklave (Dieveniškių krašte)

Tomas BAGDANAVIČIUS, Šalčininkų 1011 šaulių kuopos būrio vadas, www.voruta.lt

Š. m. rugpjūčio 1-7 dienomis į Dieveniškių istorinio regioninio parko Poškonių kaimą sulėkė gausi Karaliaus Mindaugo šaulių 10 rinktinės jaunųjų šaulių stovyklautojų minia, vadovaujama Luko Vaičiulio. Daugumą, kaip ir visuomet, sudarė Šalčininkų 1011 kuopos jaunieji šauliai, vadovaujami vrš. Eimanto Tamulyno.

Poškonių šaulių stovykla – viena prestižiškiausių. Ši stovyklą pritraukė didelio visuomenės dėmesio: sveikinimo kalbas sakė LR seimo narys Rytas Kupčinskas, vyriausybės narys Audrius Skaistys, „Vilnijos“ bendrijos pirmininkas Kazimieras Garšva, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos atstovas ats. ltn. Vytautas Račkauskas bei kiti garbūs svečiai.

Ši stovykla surinko įspūdingą dalyvių skaičių – jų buvo 115, iš jų 90 – Šalčininkų 1011 kuopos jaunieji šauliai, kurių tarpe daug vilniečių iš įvairių miesto mokyklų.

Pirmąją dieną buvo suformuoti 4 būriai, kuriems vadovavo būrio vadas su savo pavaduotoju. Kiekvienas būrys turėjo po keletą suaugusių instruktorių. Nakties metu buvo vykdomas budėjimas bei 24 valandas per parą žmonių ramybę saugojo Poškonių G. Žagunio vardo pasienio užkarda.

Kiekviena stovyklos diena prasidėdavo rytine mankšta, vėliavos pakėlimu ir himno giedojimu. Kiekvieną dieną vykdavo skirtingi užsiėmimai, buvo mokomasi: būstų statybos, karo topografijos, higienos, kovinės savigynos, laužų įžiebimo. Jaunuoliai turėjo galimybę išmėginti akį šaudydami pneumatiniu šautuvu, tačiau didžiausią įspūdį paliko surengtas šratasvydžio žaidimas.

Taip pat nustebino aplankytas Dieveniškių IRP lankytojų centras, įrengtas pagal XXI a. technologijas – nuostabus muziejus! Netoliese esančioje poilsiavietėje „Pelėda“ ir vyko dauguma užsiėmimų, ten pat buvo maudomasi įspūdingame Poškonių tvenkinyje.

Apsilankę Poškonių Gintaro Žagunio pasienio užkardoje jaunuoliai iš arčiau susipažino su pasieniečio profesija bei nuotaikingai praleido laiką stebėdami tarnybinių šunų pasirodymą.

Šeštadienį stovyklą aplankė Druskininkuose po sužalojimų besigydantys Ukrainos kariai. Jie surengė savo „mini“ konferenciją, papasakojo, kaip jie kovoja už savo namus: Ukrainos laisvę, vientisumą, kaip kare buvo sužeisti bei atsakė į jaunuolių klausimus, visi aktyviai įsitraukė į pokalbį. Svečiai buvo išlydėti audringais plojimais, pavaišinti tądien jiems pagamintais barščiais, išliks ne tik bendroje nuotraukoje, bet ir mūsų maldoje.

Jaunuoliai vakarais klausėsi jiems patinkančios muzikos, žiūrėjo filmus, dalyvavo viktorinose bei paskutinį vakarą šoko vakaronėje.

Šalčininkų 1011-osios šaulių kuopos vadas vrš. E. Tamulynas: „Man patinka ši stovykla, nors ji ir nėra poilsinė, o  Jaunojo šaulio pakopos ugdymo – poilsio ir linksmybių čia pakanka. Pernai šioje stovykloje sulaukėme ir Jos Ekscelencijos LR prezidentės Dalios Grybauskaitės apsilankymo. Aš su savo pavaduotoju dim. srž. J. B. Bagadanavičiumi, matydami stovyklose ir kitose mūsų veiklose daugumą savo kuopos šaulių – nusprendėme kurti Šalčininkų šaulių rinktinę! Mūsų mintį palaiko visi kuopos būrelių vadovai, būrių vadai ir šauliai. Aš visuomet sakau „Mūsų jėgos ir darbai Tėvynės Laisvei ir gerovei“, – mes kuriame Lietuvos ateitį!“ – sakė vrš. E. Tamulynas.

Tai tokia stovykla buvo šiemet Poškonyse. Deja, bet tai jau paskutinė stovykla šiemet, bet nėra ko liūdėti – mūsų laukia daug pratybų, ekskursijų, švenčių ir renginių!