Pagrindinis puslapis Lietuva Vilniaus Kalvarijų stovykla Sariuose

Vilniaus Kalvarijų stovykla Sariuose

Algirdas Baltuškonis

Vilniaus Šv. Kryžiaus Atradimo (Kalvarijų) parapijos ministrantas ir vadovas

Šių metų birželio 18–25 dienomis vyko Vilniaus Šv. Kryžiaus Atradimo (Kalvarijų) parapijos ministrantų stovykla „Tikėjimo kelias“ netoli Sarių kaimo, Švenčionių rajone. Tai buvo tryliktoji patarnautojų vasaros stovykla, vykstanti nuo 2001 metų ir organizuojama vis kitoje vietoje. Šiais metais stovyklautojų buvo rekordiškai daug – net keturiasdešimt, įskaitant vadovus ir jų pagalbininkus.

Sarių stovyklavietėje vaikai ir paaugliai nuo 9 iki 16 metų mokėsi patarnavimo bažnyčioje subtilybių, gilinosi į liturgijos esmę bei prasmę, dalyvavo ir patarnavo šv. Mišiose, taip pat ieškojo Dievo dovanų savo gyvenime ir stengėsi atpažinti Jo kvietimą bei atsiliepti į jį. Be pamokėlių ir katechezių, kurias vedė parapijos vikaras kunigas Mykolas Sotničenka ar patys ministrantai, buvo ir vakaro programų, kurių metu stovyklautojai vaidino, šoko, organizavo tėvų vakarą su estafetėmis ar kitomis linksmybėmis. Taip pat buvo ir kino vakarų: patarnautojai žiūrėjo filmą „Choristai“ bei „Edvardas Žirkliarankis“, kuriuos vėliau aptarė ir apie juos diskutavo. Žinoma, kokia vasara be maudynių ir žygių?! Kiekvieną dieną vaikai turėjo progą maudytis tyvuliuojančiame Sarių ežere bei porą kartų eiti į ilgesnį ar trumpesnį žygį, kartu apmastydami Jėzaus Kristaus kančią, mirtį ir prisikėlimą.

Svarbu paminėti ir tai, jog vykdami į vasaros stovyklą ministrantai užsuko į Dubingius, kuriuose lankytojų centro gidė aprodė piliavietę, papasakojo apie Dubingių pilies ir miestelio istoriją bei pristatė, kaip gyveno Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės garsiųjų didikų Radvilų giminė.

Nors jau ši stovykla pasibaigė, vaikai dar ilgai prisimins gražius įspūdžius iš Sarių poilsiavietės, o tuo tarpu vadovai jau pradeda ruošti planus kitų metų vasaros stovyklai.