Pagrindinis puslapis Uncategorized „Vilniaus Jovarai“ – prasmingas ir išskirtinis renginys, stiprinantis ryšį su gimtąja kalba, sava kultūra ir mūsų valstybe

„Vilniaus Jovarai“ – prasmingas ir išskirtinis renginys, stiprinantis ryšį su gimtąja kalba, sava kultūra ir mūsų valstybe

2014 metų gegužės 23 dieną „Šilo“  gimnazijoje įvyko 6-toji  Vilniaus rajono lietuviškų mokyklų meno šventė „Vilniaus Jovarai“, kurioje dalyvavo 16 gimnazijų, vidurinių, pagrindinių, pradinių mokyklų, darželių . „Šilo“ gimnazijos bendruomenė  džiaugėsi ir sveikino visus, sugužėjusius šią gražią gegužės dieną į Juodšilių „Šilo“ gimnaziją kartu pasidžiaugti „Vilniaus Jovarų“ švente ir brandžiu žodžiu, smagiu šokiu, skambia daina paminėti Kristijono Donelaičio 300-tąsias gimimo metines.

Šventės pradžioje gimnazijos direktorė R.Agintienė perskaitė prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimą, kuriame prezidentė linki, prisijungdama prie 300-ųjų Kristijono Donelaičio gimimo metinių minėjimo, dar kartą pajusti lietuvių kalbos grožį ir mūsų tautos stiprybę. Sveikinime prezidentė pabrėžia, kad išliksime tik tada, jei gerbsime ir saugosime tai, kas mus visus sujungia. Visiems šventės dalyviams ir žiūrovams sveikinime linkima pačių smagiausių akimirkų ir dar daugiau pasitikėjimo vienas kitu: „Būkime vieningi dėl savo vaikų, dėl Vilnijos krašto, dėl visos Lietuvos“. „Šilo“ gimnazijos direktorė, perskaičiusi prezidentės sveikinimą,   palinkėjo visiems šventės dalyviams, žiūrovams, organizatoriams  mylėti, branginti ir garsinti savo  gimtąjį kraštą, kalbą, kultūrą,  be kurių  sunyktų žmogaus siela. Taip pat R.Agintienė palinkėjo geros nuotaikos, smagios šventės ir kuo daugiau teigiamų emocijų… „Būkime stiprūs, išdidūs, garbingi . Būkime kaip jovarai – šaknimis į žemę, šakomis – į dangų.“

Susirinkusiuosius taip pat sveikino LR seimo narys R.Žilinskas, lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pirmininkas A.Masaitis, LR  Švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas J.Vasiliauskas, Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos pirmininkė D.Sabienė.

Po garbių svečių sveikinimų vyko smagūs, gražūs mokyklų kolektyvų pasirodymai, kurių metu buvo dainuojamos lietuvių liaudies dainos, sutartinės, estradinės dainos. Nuo smagaus šokėjų trypimo dundėjo, lingavo scenos grindys, o ne vienas žiūrovas  ėmė ir šalia scenos smagiai trypti. Žinoma, nebuvo pamirštas ir K. Donelaitis. Būtent Justino Marcinkevičiaus ištrauka iš poemos „Donelaitis“ renginį pradėjo „Šilo“ gimnazijos vienuoliktokė Indrė Novopašinaitė, o ir į šventę atvykę mokyklų kolektyvai atsivežė gražiai paruoštas programas, skirtas K.Donelaičiui, kaip antai Vilniaus rajono Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo vidurinės mokyklos mokiniai, kurie paruošė programą pagal K.Donelaičio pasakėčią „Ąžuols gyrpelnys“, Nemenčinės Gedimino gimnazijos gimnazistai, atlikę  meninę kompoziciją „Kristijono Donelaičio patarimai šių dienų žmogui“ arba Rudaminos „Ryto“ gimnazijos mokiniai, kurie atliko šventinę programą „Donelaičio aidai“.

Šventės pabaigoje visi mokyklų kolektyvai buvo apdovanoti lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ bei kitų rėmėjų įsteigtomis dovanomis: vertingomis knygomis, žaislais, nemokamomis kelionėmis į Europos parką, Vilniaus muziejus, edukaciniais užsiėmimais, ekskursijomis po Vilnių ir kitomis dovanomis.

Renginį „Šilo“ gimnazijos vedėjai Danas Klimavičius, Vidmantė Šukytė ir Indrė Novopašinaitė pabaigė dėkodami visiems susirinkusiems ir, žinoma, nuolatiniams šios šventės rėmėjams –   Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijai, Vytauto Landsbergio fondui, Cin labdaros fondui, Tautos fondui, žemės ūkio uždarajai akcinei bendrovei Rūta – bei linkėdami nepamiršti lietuviškos dainos, lietuviško šokio ir Kristijono Donelaičio.

„Gražaus pavasario, saulėtos vasaros, puikios nuotaikos. Iki malonių pasimatymų“ – atsisveikino su šventės dalyviai, organizatoriais ir žiūrovais renginio vedėjai.

 

            Juodšilių „Šilo“ gimnazijos ugdymą organizuojančio skyriaus vedėja Jolanta Novopašinienė