Pagrindinis puslapis Sena Voruta Vilniaus Bernardinų vienuolyno ansamblyje ir Kauno Šv. Jurgio bažnyčios pastatų komplekse prasidės restauravimo darbai

Vilniaus Bernardinų vienuolyno ansamblyje ir Kauno Šv. Jurgio bažnyčios pastatų komplekse prasidės restauravimo darbai

2009 m. gruodžio 10 d. Lietuvos verslo paramos agentūroje pasirašytos sutartys dėl finansavimo skyrimo dviems Lietuvos mastu svarbiems kultūros paveldo objektams: Vilniaus Bernardinų vienuolyno ansamblui ir Kauno Šv. Jurgio kankinio bažnyčios pastatų kompleksui.

Pasirašytos sutartys atvers kelią pradėti ir tęsti jau pradėtus šių kultūros paveldo objektų restauravimo ir atnaujinimo darbus bei užtikrins projektų įgyvendinimui reikalingą finansavimą.

Vilniaus Bernardininų vienuolyno ansambliui dalis lėšų skirta bažnyčios išorinių sienų sutvarkymui, oficinos atnaujinimui. Didžioji lėšų dalis bus skirta vidaus interjero darbams, tapybos, polichromijos darbų restauravimui. Bus restauruojama ir Trijų karalių koplyčia.

Provincijos ministras br. kun. Astijus Kungys OFM sakė, kad tai itin džiugi žinia, šiais visam ordinui ir ypač Lietuvos pranciškonams įvairių ir svarbių renginių kupinais metais. Pranciškonų ordinas šiemet švenčia 800-ąsias brolijos įkūrimo metines, o Lietuvos pranciškonai ordino atkūrimo Lietuvoje 20-metį.

Zenekos nuotr.

www.bernardinai.lt

Nuotraukoje: Vilniaus Bernardinų ansamblis