Pagrindinis puslapis Sena Voruta Vilniaus atgavimo 70 metų paminėjimas Turgeliuose

Vilniaus atgavimo 70 metų paminėjimas Turgeliuose

Šie metai – iš tiesų jubiliejiniai. Vis dar vyksta renginiai skirti Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui, spalio pabaigoje minime Vilniaus krašto atgavimo 70 metų jubiliejų.
 
2009 m. spalio 23 d. Šalčininkų rajono Turgelių vidurinėje mokykloje vyko renginys, skirtas paminėti būtent šią sukaktį. Jau nuo ankstaus ryto mokykloje būriavosi šventiškai nusiteikę mokiniai, mokytojai, svečiai. Tautiniais rūbais pasipuošusios merginos visus kvietė į sporto salę, kurioje ir vyko minėjimas.
 
Susirinkusiuosius sveikino mokyklos direktorė Aušra Voverienė, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos direktorius Vidmantas Žilius, Šalčininkų XI šaulių kuopos vadas Eimantas Tamulynas, moterų klubo „Zonta“ atstovė Ina Dagytė, Turgelių seniūnas Voicech Jurgelevič ir kt.
 
Taip pat šioje šventėje dalyvavo ir daug kitų gerbiamų svečių. Tai – Lietuvos policijos kapelionas Aušvydas Belickas, KPAT prie KAM Vilniaus KPC viršininkas majoras Gintautas Žukaitis, Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo X šaulių rinktinės vadas Darius Leinartas, bei tos pačios rinktinės S3 skyriaus vadas Tadas Dauderys, Vilniaus KPC instruktorius Marius Bagdonas, Vilniaus apskrties Viršininko administaracijos Švietimo skyriaus vyr. specialistas Rolandas Leskevičius, Šalčininkų XI kuopos šauliai.
 
Kad geriau suvoktume šios datos svarbą ir reikšmę, Vilniaus miesto istorijos mokytojų metodinės tarybos narė Zinaida Šimkuvienė pristatė pranešimą „Naujas požiūris į istorijos mokymą“, kuriame trumpai apžvelgė to meto istorinę situaciją, įvykius.
 
Šventę vainikavo iškilminga eisena į Turgelių bažnyčią, kuriai vadovavo Šalininkų XI kuopos šauliai. Čia klebonas Tadeuš Matulianiec kartu su kapelionu Aušvydu Belicku aukojo šv. Mišias už visus šio krašto žmones, jų tarpusavio supratimą, santarvę.
 
Šventės tikslas buvo ne tik prisiminti prieš 70 metų įvykusią istorinę lietuvių pergalę, pakartoti simbolinį žygį į Vilnių, bet ir paskatinti susimąstyti: kas esame ir ko siekiame; ką kiekvienam iš mūsų reiškia žodžiai valstybė, tauta, tautiškumas…. Norisi tikėti, jog tikslas buvo pasiektas.
 
Nuotraukose:
 
1. Iškilminga eisena, kuriai vadovavo Šalčininkų XI kuopos šauliai, į Turgelių bažnyčią
2. Turgelių bažnyčioje buvo aukotos šv. Mišios

Voruta. – 2009, lapkr. 7, nr. 21 (687), p. 12.

Naujienos iš interneto