Pagrindinis puslapis Lietuva Parkai Viktorina Anykščių regioniniame parke

Viktorina Anykščių regioniniame parke

Anykščių regioninio parko lankytojų centre vyko viktorina „Pažink saugomas teritorijas“ kurią organizuoja saugomų teritorijų direkcijos ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Šio projekto tikslas – skatinti jaunąją kartą pažinti savo krašto saugomas teritorijas, domėtis apylinkių gamta ir kultūra bei ugdyti moksleivių aplinkosauginį mąstymą.

Viktorinoje – protų mūšyje dalyvavo 3-jų Anykščių rajono mokyklų: A. Vienuolio gimnazijos, A. Baranausko vidurinės mokyklos bei Troškūnų K. Inčiūros vidurinės mokyklos 6-8 klasių moksleivių komandos iš 5 narių. 

Direkcijoje vyko tik pirmasis viktorinos etapas, kur moksleivių komandos turėjo atsakyti į Anykščių regioninio parko specialistų pateiktus klausimus apie Lietuvos saugomas teritorijas bei Anykščių regioninio parko gamtos bei kultūros paveldo vertybes.

Moksleiviai atvyko iš anksto pasiruošę atkakliai žinių kovai, kurią tik vieno balo pranašumu laimėjo Anykščių A. Vienuolio gimnazijos komanda. Laimėtojams atiteko ne tik atminimo dovanos, bet ir teisė – atstovauti Anykščių regioninį parką jau antrame viktorinos etape, kuri vyks Aukštaitijos nacionaliniame parke. Čia bus išrinkta stipriausia ir geriausia komanda atstovausianti Aukštaitijos regione esančius regioninius parkus. Na, o trečiame etape, kuris vyks lapkričio mėnesį, iš penkių geriausių etnografinio regiono komandų bus išrinkta geriausiai Lietuvos saugomas teritorijas žinanti komanda.

Pagrindinis prizas – ekskursija į Kernavės kultūrinį rezervatą ir sostinę Vilnių. Sėkmės mūsų Anykščių A. Vienuolio gimnazijos komandai!

www.vstt.lt