Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Rusija Viešnagė pas Donelaitį

Viešnagė pas Donelaitį

www.voruta.lt

Gegužės 26 dieną Tolminkiemyje, literatūros klasiko Kristijono Donelaičio memorialiniame muziejuje (Čistyje Prudy, Nesterovo rajonas) įvyko Kaliningrado srities vaikų kasmetinė tradicinė literatūros ir muzikos popietė, kurioje dalyvavo virš šimto krašto moksleivių, lankančių lietuvių kalbos bei etninės kultūros užsiėmimus. Skambėjo Lietuvos poetų eilės,  liaudies  ir šiuolaikinės dainos vaikams, kurias atliko vaikų folkloro ansambliai „Malūnėlis“, „Rūtelė“, „Nadruvėlė“ ir vokalinės grupės iš Dobrovolsko (Pilkalnio), Gurjevsko (Romuvos), Gusevo (Gumbinės), Nemano (Ragainės), Sovetsko (Tilžės) ir Kaliningrado (Karaliaučiaus).

Šventės dalyvius sveikino LR Generalinio konsulato Kaliningrade kultūros atašė Raminta Gecevičienė, Kaliningrado regioninės lietuvių kalbos mokytojų asociacijos pirmininkas Aleksas Bartnikas, Kristijono Donelaičio muziejaus direktorė Liudmila Silova, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius.

Susirinkusius taip pat pasveikino Šiaulių miesto Donelaičio draugijos pirmininkė Izolina Lingienė. Dauguma šios draugijos narių  kamerinio choro „Bičiuliai“ dalyviai. 50 šiauliečių, Kristijono Donelaičio brangintojų jau 33 kartą atvyko ne tik įkvėpti poeto klasiko dvasios, bet ir patalkininkauti. Šįkart Donelaičio gimtinėje Lazdynėliuose pasodino 10 atvežtų iš Lietuvos ąžuoliukų, Tolminkiemyje patvarkė bažnyčios ir klebonijos aplinką.

Daug teigiamų  emocijų sukėlė Šiaulių dramos teatro aktoriaus Vlado Baranausko pasirodymas ir Kaliningrado srities istorijos ir meno muziejaus bendradarbės, rašytojos  Marinos Berežnaja pristatymas  savo naujo meninio veikalo, pasakos apie Donelaičio katiną.

Šventės dalyvius sudomino Donelaičio „Metų“ ištraukos, kurias ispanų ir prancūzų kalbomis skaitė vertėjos Karolina Masiulytė-Paliulienė ir Carmen Caro Dido.

Vaikai ir renginio svečiai taip pat aplankė Kristijono Donelaičio gimtinę Lazdynėliuose ir poeto paminklą Guseve (Gumbinėje).

Organizavo popietę Kaliningrado regioninė lietuvių kalbos mokytojų asociacija drauge su Kaliningrado srities lietuvių regionine nacionaline kultūrine autonomija. Projekto vykdytojas –  lietuvių kalbos mokytojas Algirdas Karmilavičius. Pagrindiniai jos rėmėjai LR Švietimo ir mokslo ministerija ir Čikagos Mažosios Lietuvos lietuvių draugija.

Projekto koordinatorius  Aleksas Bartnikas