Pagrindinis puslapis Aktualioji publicistika Vengrija padės įrengti 15 km fizinį barjerą pasienyje, Ukraina dovanoja 100 km koncertinos

Vengrija padės įrengti 15 km fizinį barjerą pasienyje, Ukraina dovanoja 100 km koncertinos

Vengrija padės įrengti 15 km fizinį barjerą pasienyje, Ukraina dovanoja 100 km koncertinos

www.voruta.lt

Penktadienį iš Ukrainos atvyko pirmieji 24 kilometrai koncertinos. Tai dalis paramos, kurią Ukraina siunčia Lietuvai, iš viso turėtų būti atsiųsta 100 kilometrų šios spygliuotos vielos skirtos fizinio barjero įrengimui Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje.

„Lietuva šiuo metu susiduria su organizuota hibridine agresija, kuri vykdoma ne tik prieš Lietuvą, bet ir prieš Europos Sąjungą bei jos pamatines demokratines vertybes. Nors šiuo metu neteisėtos migracijos srautai sumažėjo, mums būtina įrengti apsauginį barjerą ir sustiprinti valstybės sienos apsaugą. Dėkojame Ukrainai, kuri mums teikia pagalbą“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Liepos pabaigoje Lietuva gavo 105 kilometrus koncertinos iš Estijos. Rugpjūčio pradžioje pradėti koncertinos tiesimo darbai Druskininkų užkardoje.

16 Europos Sąjungos šalių jau atsiuntė humanitarinę pagalbą Lietuvai, buvo atsiųsti būtiniausi daiktai: palapinės, lovos, generatoriai, antklodės, čiužiniai ir kt.

Praėjusią savaitę vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius lankėsi Budapešte, kur Vengrijos vidaus reikalų ministerijos valstybės sekretorius, atsakingas už vidaus saugumo sritį, Karoly Papp pasiūlė paramą Lietuvai – reikalingų medžiagų 15 km fizinio barjero įrengimui Lietuvos – Baltarusijos pasienyje. Vengrija jau teikia paramą Lietuvai per Europos sienos ir pakrančių apsaugos agentūrą (Frontex) – Lietuvoje dirba deleguoti pareigūnai, taip pat pateikta termovizorinė įranga.

„Baltarusijos režimo veiksmai – tai hibridinė agresija Lietuvos ir visos Europos Sąjungos atžvilgiu. Neteisėtos migracijos krizę sustiprina propaganda, melagingų žinių skleidimas. Vengrija yra patyrusi  ir vis dar patiria migracijos spaudimą,  todėl Vengrijos pagalba, patirtis ir įžvalgos mums labai naudingos“, – kalbėjo vidaus reikalų viceministras.

Susitikimų metu vidaus reikalų viceministras A. Abramavičius pabrėžė, kad neteisėta migracija yra pasitelkiama Baltarusijos režimo tikslams pasiekti.

Vengrija jau ilgą laiką susiduria su migracijos reiškiniu, žinome, ką tai reiškia, dėl to sveikiname Lietuvą greitai priėmus svarbius sprendimus. Užtikrinti gyventojų saugumą – esminė tiek nacionalinių institucijų, tiek Europos Sąjungos (ES) pareiga. Vengrijos Vyriausybė priėmė sprendimą teikti Lietuvai paramą fiziniam barjerui pasienyje su Baltarusija įrengti“, – teigė Vengrijos vidaus reikalų ministerijos valstybės sekretorius Karoly Papp.

Migrantų srautams stabdyti Lietuva pradėjo statyti fizinius atitvarus, didina pareigūnų pajėgas, pasitelkia kariuomenę. Pagalbą teikia ir Europos Sąjungos institucijos, agentūros, kitos valstybės narės, mezgami ryšiai su migrantų kilmės šalimis. Nuo rugpjūčio pradžios migrantai valstybės sieną gali kirsti tik per pasienio kontrolės punktus.

„Situacijos stabilizacija jaučiama dėl priemonių, kurių imtasi tiek šalies viduje, tiek už jos ribų – su Iraku pasiektas sutarimas laikinai sustabdyti skrydžius. Esame dėkingi ES narėms už teikiamą politinę, organizacinę ir techninę paramą – jos pagalba galime tikėtis veiksmingo situacijos valdymo“, – teigė A. Abramavičius.

Siekiant geriau susipažinti su Vengrijos sienų kontrole ir prieglobsčio procedūrų valdymu, vizito Vengrijoje metu Lietuvos delegacija aplankė Vengrijos pasienyje su Serbija įrengtą fizinį barjerą – dvigubą tvorą bei iki 2020 gegužės mėn. veikusią tranzito zoną..

Šiemet Lietuvos sieną neteisėtai kirto 4 117 asmenys.