Pagrindinis puslapis Lietuva Jubiliejai Vegetarų karalienei dr. doc. Ksaverai Vaištarienei – 80 metų

Vegetarų karalienei dr. doc. Ksaverai Vaištarienei – 80 metų

Juozas DAPŠAUSKAS

2012 m. vasario 21 d. į Mokytojų namus Vilniuje savo 80-ąjį jubiliejų švenčiančią, Lietuvos vegetarų draugijos prezidentę, Lietuvos sveikuolių sąjungos ir Vydūno draugijos garbės narę, knygų sveikos gyvensenos tema autorę, chemijos mokslų daktarę, doc. Ksaverą Vaištarienę pasveikinti susirinko nemažas būrys. 

Jubiliatę sveikino Sveikatos apsaugos ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės pareigūnai, Vilniaus universiteto rektorius, Lietuvos šviesuoliai, žinomi dainų autoriai ir atlikėjai.

Šventės metu buvo pristatytas žymios visuomeninkės gyvenimas bei veikla nuo gimimo kaimo trobelėje, šiuolaikinės medicinos priemonėmis nepagydomų ligų sukakus 50 m. jubiliejui, alternatyvaus sveikimo kelio pasirinkimo ir iki savo patirties skleidimo žmonėms visoje Lietuvoje.

Kai sulaukė 46-erių metų, docentė jau turėjo visą puokštę ligų, tarp kurių buvo reumatoidinis artritas ir Bechterevo liga. Tada moteris susigriebė ir ėmė studijuoti įvairius natūralius gydymo metodus. Atrado vegetarizmą, gydėsi badavimu. Nuolatos periodiškai badavo po 10 dienų, o apogėjų pasiekė išbadavusi visas 40. Ligos pamažu atsitraukė. Tačiau tam prireikė penkerių metų pastangų. Nuo to laiko moteris gyvena taip, kad ligos iš tolo jos vengia.

„Daugelis žmonių, sergančių reumatoidiniu artritu, tampa sunkiais ligoniais, invalidais, nuolatos vartoja vaistus. O aš apsiėjau be jų, ilgai dirbau ir dabar nesėdžiu rankų sudėjusi per dienas“, – pasakojo K.Vaištarienė.

Šiandien ji savo patirtimi dalijasi su kitais – ligi šiol nuolatos skaito paskaitas apie sveiką gyvenseną, važinėja po visą Lietuvą. K. Vaištarienei džiugu, kad į jos paskaitas ateina ne tik tie, kuriuos dėl netikusio gyvenimo būdo jau surietė ligos, bet ir vis daugiau jaunimo, kuris nori išmokti sveikos gyvensenos. 80-metė Ksavera Vaištarienė pasitiko žvali, guvaus ir vėjavaikiško būdo čigoniškomis bei jumoristinėmis dainomis, kurias atliko gausiai salėje susirinkusiems svečiams.

Nuotraukoje: K. Vaištarienė