Pagrindinis puslapis Pasaulis Lietuva - JAV Vašingtone pristatyta mokslinė monografija apie istorinę Lietuvos valdovų gobelenų kolekciją

Vašingtone pristatyta mokslinė monografija apie istorinę Lietuvos valdovų gobelenų kolekciją

2015 m. balandžio 23 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Vašingtone surengta dr. Ievos Jedzinskaitės-Kuizinienės paskaita, kurios klausytojams mokslininkė pristatė monografiją „Tapestries of the Palace of the Grand Dukes of Lithuania“ („Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų gobelenai”).

Paskaitoje buvo apžvelgiama gobelenų kilmė ir raida, jų vertė bei vertinimo kriterijai. Supažindinama su gobelenų vaidmeniu Europos šalių bei galingiausių Europos (tarp jų ir Jungtinės Lietuvos ir Lenkijos valstybės) dinastijų meniniame, reprezentaciniame ir ekonominiame gyvenime. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas Žygimanto Augusto kolekcijai, kuri yra laikoma viena prabangiausių ir didžiausių Europoje ir valdovų gobelenų istorinės kolekcijos sąsajoms su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmais.

Monografiją „Tapestries of the Palace of the Grand Dukes of Lithuania“ 2011 m. išleido Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai.

Evaldas Stankevičius
LR kultūros atašė Jungtinėse  Amerikos Valstijose