Pagrindinis puslapis Lietuva Rytų Lietuva Vasario 14-ąją Turgelių vidurinė mokykla meilės žodžius tarė Lietuvai

Vasario 14-ąją Turgelių vidurinė mokykla meilės žodžius tarė Lietuvai

Vasario 14-ąją, švento Valentino dieną, Turgelių vidurinė mokykla minėjo Valstybės atkūrimo dieną. Ko gero, neatsitiktinai buvo pasirinkta tokia data.

Kasdieniame bėgime, rutinoje, nesibaigiančių darbų sūkuryje dažnai pamirštame sustoti ir pažvelgti į dangų, medį, paukštį, į praeinančio žmogaus akis. O juk be viso to nebūtų ir mūsų kasdienybės. Visa tai – mūsų gyvenimas, mūsų Tėvynė, mūsų Lietuva. Tad išsakyti Meilę Tėvynei tada, kai įprastai švelnius žodžius tariame tik artimiesiems žmonėms – išties gražus poelgis.

Turgelių vidurinės mokyklos mokiniai pirmiausiai parašė laišką Lietuvai – didžiuliame popieriaus lape nupiešė bei surašė gražiausius žodžius Tėvynei.

Turgelių laisvalaikio salės vadovė Danuta Michalovskaja pakvietė Turgelių vidurinės mokyklos bendruomenę paminėti Vasario 16-ąją drauge. Renginys prasidėjo Lietuvos Respublikos himnu. Vėliau sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Aušra Voverienė.

Vasario 16-osios minėjime, kurį parengė istorijos mokytoja metodininkė Jolanta Lazdauskienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė Rasa Midverienė, lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Irina Gimžūnienė ir muzikos vyresnioji mokytoja Diana Juškevičienė, pristatyti UNESCO saugomi Lietuvos turtai. Visa tai buvo pavaizduota vaikų kelionėje po Lietuvą, ieškant paslaptingojo Jievaro. Berniukas ir mergaitė visų klausė, kas tai yra, tačiau nieks nežino. Jie keliavo po visą Lietuvą: pasiklausė Žuvinto rezervato paukštelių čiulbesio (švilpynėmis paukščių balsus pamėgdžiojo 6 klasės mokiniai), užsuko į Kuršių Neriją, pasigrožėjo vėtrungėmis ir gintarais, prisiminė sunkų ir prasmingą knygnešių darbą, aplankė Vilniaus senamiestį, nulenkė galvas prie pakelėse stovinčių lietuviškų kryžių, prisiminė Baltijos kelio siekį ir smagiai pašoko Dainų šventės sūkuryje. Jų kelionę paįvairino 1 ir 2 klasės mokinių šokis „Pučia vėjas“, 3 ir 4 klasės „Delniukų polka“, vyresniųjų klasių mokinių atliekami šokiai: „Grečenikė“, „Levandra“, „Gražokėlis“, skambėjusios dainos: „Į Vilnių“, „Baltijos kelias“ ir „Žemėj Lietuvos“, deklamuoti eilėraščiai: S. Nėries „Pajūry“ (deklamavo Valerija Bartaševič 6 kl.), J. Degutytės „Gintarai“ (deklamavo Erika Levkovskaja 12 kl.) ir „Rūpintojėliai“ (deklamavo Valentina Krulikovskaja 6 kl), J. Vaičiūnaitės „Vieninteliam miestui“ (deklamavo Daniel Prokopovič 8 kl.), M. Mažvydo „Katekizmo“ prakalba (skaitė Maksim Andrijevskij 10 kl.), Č. Cemnolonskio „Baltijos kelias“ (deklamavo Karina Blaževič 11 kl.), B. Brazdžionio „Gyvajai Lietuvai“ (deklamavo Jaroslav Lyskovič 12 kl.), Maironio „Dainų šventei“ (deklamavo Viktorija Vaičiulytė 12 kl.) ir „Lietuva brangi“ (deklamavo Eugenijuš Andrijevskij 12 kl.) bei Lauros Aleksaitės savos kūrybos eilėraštis „Trakų pilis“. Tik niekur nesisekė surasti  stebuklingojo Jievaro. Ir tik pamąstę suvokė, kad Jievaras – tai ne daiktas, ne medis ir net ne gėlė. Tai yra visa, ką turime savo širdyse, kuo gyvename ir kas mus visus jungia į darnią tautą. Jievaras žydi mūsų lietuviškose širdyse!

Tad saugokime ir puoselėkime tai, ką turime, ką mums paliko mūsų protėviai. Jei išmoksime dažniau pastebėti, kas mus supa kiekvieną dieną, jei sugebėsime tuo didžiuotis, tuomet kiekvienoje  širdyje amžinai žydės Meilės Lietuvai žiedas!

 

Turgelių vidurinės mokyklos

lietuvių kalbos vyr. mokytoja

Irina Gimžūnienė,

istorijos mokytoja metodininkė

Jolanta Lazdauskienė