Pagrindinis puslapis Kultūra Vaikai turės kur mokytis lietuvių kalba? Aptarta ugdymo prieinamumo situacija Vilniaus mieste ir rajone

Vaikai turės kur mokytis lietuvių kalba? Aptarta ugdymo prieinamumo situacija Vilniaus mieste ir rajone

 

www.voruta.lt

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija jau nuo ateinančių naujų mokslo metų numato atidaryti naują mokyklos priestatą Vilniaus rajone, Ažulaukėje, išplėsti mokyklą Buivydiškėse, kur liko laisvos patalpos išsikėlus Vilniaus kolegijai, ir taip padidinti ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo vietų, klasių skaičių netoli sostinės įsikūrusiose gyvenvietėse.

Taip pat ministerija numato perduoti Vilniaus miesto savivaldybei nenaudojamą profesinės mokyklos pastatą Naujoje Vilnioje, kad būtų įkurtas savivaldybės darželis.

Ugdymo prieinamumas vaikams Vilniaus mieste ir rajone, savivaldybių ir valstybinių duomenų bazių sinchronizavimas, susisiekimo infrastruktūros (regioninių kelių, viešojo transporto ir kt.) klausimai aptarti šiandien per ministerijos kanclerio Tomo Daukanto ir Vilniaus miesto mero pavaduotojo Vytauto Mitalo, Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotojo Roberto Komarovskio susitikimą.

„Visi turime bendrą interesą – užtikrinti sėkmingą ugdymo prieinamumą vaikams tiek Vilniaus mieste, tiek rajone. Matome, kaip šis regionas plečiasi. Daugėja įsikuriančių šeimų, ugdymo įstaigos sulaukia daugiau vaikų. Norime identifikuoti visoms šalims – ministerijai ir savivaldybėms – rūpimus klausimus, kuriuos galime spręsti, suteikti pagalbos“, – sako ministerijos kancleris Tomas Daukantas.

Susitikimo metu kalbėta apie sostinėje planuojamus naujus modulinius darželius, rengiamą mokyklos projektą Pilaitės mikrorajone, svarstomas galimybes pradinei mokyklai įsteigti Perkūnkiemio mikrorajone. Būtent šiose sostinės vietose labiausiai trūksta ugdymo įstaigų.

Vilniaus mero pavaduotojas V. Mitalas pritarė, kad miestui ir rajonui būtų naudinga turėti bendrą informacinę sistemą ikimokyklinio amžiaus vaikų priėmimui į darželius, ir apie tai savivaldybės diskutuoja.

Vilniaus rajono mero pavaduotojas R. Komarovskis pritarė šiai iniciatyvai, taip pat atkreipė dėmesį į susisiekimo klausimus. Jis pabrėžė, kad reikia plėsti kelių infrastruktūrą tarp rajono ir miesto, kadangi daugėjant gyventojų intensyvėja automobilių srautas.

Ministerijos ir savivaldybių atstovai sutarė aktyviai dalytis informacija, susijusia su vaikų priėmimu į ugdymo įstaigas, spręsti jų steigimo klausimus, konsultuoti.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos

Komunikacijos skyrius

SUSIJĘ STRAIPSNIAI: 

XXI – ojo amžiaus Lietuva. Norime mokytis lietuvių kalba. Ar galima?

 

Piliečių ugdymas valstybine kalba? Neįtikėtina, tačiau Pietryčių Lietuvoje tai – misija neįmanoma

 

Vilniaus rajono savivaldybė ignoruoja, o Švietimo ir mokslo ministerija steigia naujas ikimokyklinio ugdymo grupes, kuriose vaikai galės mokytis valstybine lietuvių kalba

 

J. Vasiliauskas: „Švietimo ugdymo įstaigų lietuvių kalba trūkumas Vilniaus rajone yra politinė, o ne finansinė problema“

Naujienos iš interneto