Pagrindinis puslapis Istorija Vaidotas Digaitis dviem žemaitukais baigia apkeliauti Baltijos jūrą

Vaidotas Digaitis dviem žemaitukais baigia apkeliauti Baltijos jūrą

Vienišas raitelis aplink Baltiją? Pusę metų žirgais trunkanti kelionė? Ar tai įmanoma šiais laikais, kai yra tokios susisiekimo priemonės kaip lėktuvai, lengvieji automobiliai?

Tikras žemaitis iš Laukuvos Vaidotas Digaitis užsimojo žirgais apkeliauti Baltijos jūrą. Tik šįkart – vienas. 2012 m. balandžio 25 d. išjojęs iš savo namų Laukuvoje (Šilalės r.) su dviem senovinės karo žirgų veislės žemaitukais Kedru ir Kekliu aplink Baltijos jūrą nusprendė įrodyti, kad tai, kas iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti neįmanoma – yra įmanoma. Ši kelionė žirgais Vaidotui yra trečioji ir pati unikaliausia. Jis yra jojęs su grupe raitelių prie Juodosios jūros ir į Krokuvą, Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto Meilės keliu.

Rugsėjo 4 d. vakare Vaidotas jau prajojo Estijos-Latvijos sieną. Kantriajam keliautojui už nugaros liko Rusija, Lenkija, Vokietija, Danija, Švedija, Suomija, Estija… Įveikta beveik 6000 km žirgais. Nugalėtas Didžiojo Belto sąsiauris, Rusijos ir Suomijos pelkės…Kasdien ištvermingasis žemaitis nujoja apie 65 km. Buvo, kad nujodavo 110 km, o kartais tik 30 km… Visur ištvermingąjį žemaitį lydėjo sutiktų gerų vietinių žmonių pagalba ir nuostaba, senųjų lietuvių Dievų parama.

Kelionėje aplink Baltijos jūrą V. Digaičiui teko nemažai eiti ir pėsčiomis, įveikti visokias kliūtis – pelkes, lieptelius, kalnus.

„Labai įdomu buvo stebėti žmonių elgesį, kai vakare pasibelsdavau į nepažįstamųjų namus ir paprašydavau nakvynės. Vieni žiūrėdavo su nuostaba, kiti truputėlį prisibijojo. Bet galiausiai taip susidraugaudavome, kad kai kitą dieną reikdavo išjoti, žmonės net ašarą nubraukdavo“, – sakė ištvermingasis keliautojas.

Dabar prieš akis beliko įveikti sesės Latvijos žemę ir namai… Čai jo laukia žmona Jūratė ir trys atžalos bei draugai. V. Digaitis per Latviją joja su sulaužyta koja. Apie rugsėjo 11-12 d. jau turėtų pasiekti Joniškį.

Vaidotas Digaitis šiuo žygiu dar kartą nori atkreipti dėmesį į unikalios, vienintelės lietuviškos karo žirgų veislės (rašytiniai šaltiniai siekia VI-VII a.) – žemaitukų – išsaugojimą ateities kartoms, o kartu ir garsina savo Tėvynės Lietuvos vardą.

alkas.lt

siikkis.fi nuotr.

www.punskas.pl

Nuotraukoje: V. Digaitis

Naujienos iš interneto