Pagrindinis puslapis Kultūra „Užutrakio vakarus“ pradeda džiazo kvartetas iš Paryžiaus

„Užutrakio vakarus“ pradeda džiazo kvartetas iš Paryžiaus

„Užutrakio vakarus“ pradeda  džiazo kvartetas iš Paryžiaus

www.voruta.lt

Liepos 2 dieną džiazo kvartetas „Vik & The Vibe Tribe“ iš Paryžiaus Užutrakio dvaro Europos salėje pradeda XVII tarptautinį „Užutrakio vakarų“ festivalį.

Kvartetą sudaro Viktorija Gečytė (vokalas), Nicholas Thomas (vibrafonas), Peter Giron (kontrabosas, vokalas), Mourad Benhammou (mušamieji). Grupė atliks džiazo klasikos repertuarą.

Viena ryškiausių Lietuvos džiazo vokalisčių Viktorija Gečytė, pristatoma ir sceniniu Vik vardu, jau 13 metų gyvena ir kuria Paryžiuje.
Ją studijų metais išaugino JAV Niujorko džiazo scenos, tad Vik yra verta Amerikos džiazo tradicijų puoselėtojos vardo. Jos atlikimas yra laisvas, o laikysena užburianti. Ir gerbėjai, ir kritikai žavisi elegantiška ekspresija, gebėjimu paliesti klausytojo širdį. Ji taip pat prijaučia liaudies instrumentams, tokiems kaip molio švilpukai, kalimba ar kazu.

Daug metų vienas pagrindinių jos muzikinių partnerių buvo garsus Amerikos kontrabosininkas Gene Perla, dirbęs kartu su džiazo įžymybėmis Elvinu Jonesu, Sonny Rollinsu, Nina Simone ir Sarah Vaughan. Kartu jie gastroliuoja ir įrašinėja nuo 2008 m. Jų naujausias įrašas „In The Moment“ (P. M. Records, 2020) yra duoklė entuziastingam bendradarbiavimui prieš pandemiją su žinomais muzikantais tarp Niujorko ir Paryžiaus.

Vik Paryžiuje nuo 2008 m. vadovauja keliems džiazo ir bliuzo projektams bei nuolat koncertuoja su bigbendais. Frankfurto radijo bigbendas ją dvejus metus iš eilės kvietė atstovauti Lietuvos džiazui Vokietijoje. Vik yra prestižinio tarptautinio Sarah Vaughan džiazo vokalo konkurso 2019 m. laureatė.

Nicholas Thomas yra italų vibrafonininkas, kompozitorius ir grupės vadovas. Jis daugelį metų lankė meistriškumo kursus su Barry Harrisu ir neseniai išleido plokštelę su savo dievuko Hanko Joneso kompozicijomis, o Vik atliko vieną iš kūrinių. Jis koncertavo ir gastroliavo su Joe Magnarelli, Jorge Rossy, Alainu Jean-Marie, Franku Basile ir Luigi Grasso.

Peteris Gironas yra amerikiečių bosininkas ir pedagogas. Savo muzikinę karjerą jis pradėjo būdamas 16 metų, grodamas įvairiose JAV Brodvėjaus, „motown“, džiazo ir lotynų grupėse, vėliau su Amerikos šlovinguoju bliuzo gitaristu Lutheriu Allisonu keliavo po pasaulį. Nuo persikėlimo į Prancūziją 1994 m., jis groja ir įrašinėja su Ricku Margitza, Kurtu Ellingu, Steve’u Turre ir Ernie Wattsu.

Prancūzų būgnininkas Mouradas Benhammou nuo 1990-ųjų akomponuoja svarbiausiems prancūzų ir žinomiems pasaulio muzikantams, tokiems kaip Bobby Few, Cedar Walton, David Murray ir Lew Tabackin. Jis taip pat yra džiazo eruditas ir kolekcininkas.

Kvartetas koncertavo Prancūzijos ir Rumunijos festivaliuose, koncertuos 2021 m. vasarą ir rudenį.

Vik daina „Vėjo daina“ buvo įtraukta į „NOTE jazz“ Lietuvos 2020 m. rinkinį.

Užutrakio dvaro sodybos Europos salė
Koncerto pradžia 19.00 val.

Užutrakio vakarų“ informacija