„Užutrakio vakarų“ festivaliui žėrintį muzikavimą dovanos orkestras iš Lenkijos

„Užutrakio vakarų“ festivaliui žėrintį muzikavimą dovanos orkestras iš Lenkijos

Vienas iš Trakus bei Lietuvą reprezentuojančių renginių, puoselėjantis muzikos meną ir kultūros paveldo vertybes – tarptautinis muzikos festivalis „Užutrakio vakarai“ – liepos 10 dieną pradeda jau aštuonioliktąją muzikinę Užutrakio vasarą. Šįmetis festivalis savo pasirodymais pažymi gražų jubiliejinį Trakų 700-ąjį gimtadienį.

Viename įspūdingiausių Lietuvos istorinių dvarų koncertai vyks kiekvieną savaitgalį įvairiose dvaro sodybos erdvėse – pernai pradėjusioje veikti Europos salėje, kurią ypač pamėgo publika, neprilygstamoje terasoje su vaizdu į Trakų pilį, elegantiškoje dvaro rūmų Baltojoje salėje, Trakų bazilikoje. Festivalio koncertai skambės ir Paluknio bažnyčioje bei Birštono kurhauze. Pastarieji koncertai ir koncertas Trakų bazilikoje – nemokami.

Kaip ir kasmet, festivalio scenoje pasirodys žymiausi Lietuvos atlikėjai ir svečiai iš užsienio. Liepos 31-ąją vyksiantis Lietuvos kamerinio orkestro koncertas bus skirtas Lietuvos karaimų metams. Baigiamasis festivalio koncertas rugpjūčio 21 dieną bus skirtas kovojančiai Ukrainai, kuriame pasirodys šios šalies muzikantai su kolegomis iš Lietuvos ir specialiai atvyksiančiais iš Anglijos atlikėjais.

Festivalį šį sekmadienį, liepos 10 dieną, pradeda svečiai Lenkijos, Ščecino miesto. Europos salėje koncertuoja orkestras „Baltic Neopolis“, meno vadovas vadovas Vasko Vassilev, vadovė Emilia Goch Salvador.

„Baltic Neopolis“ orkestras (BNO) yra 2008 m. jaunų menininkų iš Ščecino įkurtas styginių kamerinis orkestras, 2015 m. pelnęs „Fryderyk“ apdovanojimą geriausio kamerinės muzikos albumo kategorijoje. Nuo to laiko orkestras surengė šimtus koncertų, pelnė tarptautinį klausytojų ir kritikų pripažinimą, surengė koncertus įvairių Europos ir Azijos šalių koncertų salėse. BNO meninį identitetą formavo daugybė muzikos asmenybių, iš kurių didžiausią įtaką kolektyvui padarė pasaulinio garso smuikininkas ir koncertmeisteris Vasko Vassilevas, kuris nuo 2015 m. yra kolektyvo meno vadovas. Kasdien orkestrui vadovauja altininkė Emilia Goch Salvador. Jos pastangomis kolektyve groja geriausi Lenkijos instrumentinės muzikos atlikėjai, dalyvaujantys nacionaliniuose ir tarptautiniuose muzikiniuose projektuose.

Įvertintas Lenkijoje, Europoje ir pasaulyje, kolektyvas nuolat ieško naujų muzikinių idėjų, bendradarbiauja su garsiais kompozitoriais ir menininkais. Orkestro diskografijoje – aštuonios kompaktinės plokštelės. Interpretacijos gylis, atida kiekvienai detalei bei žėrintis atlikimas – toks, anot kritikų, „Baltic Neopolis“ orkestro braižas.

Koncerto partneriai – Lenkų institutas Vilniuje ir Lenkijos kultūros ministerija.

Koncertas vyks Užutrakio dvaro sodybos Europos salėje, pradžia 19 val.

Išsami programa: www.uzutrakiovakarai.lt,  bilietus galima įsigyti https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/xviii-tarptautinis-muzikos-festivalis-uzutrakio-vakarai-78967/  

Festivalį remia Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė, globoja Seimo narė Edita Rudelienė. Festivalio partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija.

„Užutrakio vakarų“ informacija