Pagrindinis puslapis Kultūra Užutrakio dvaro terasoje skambės aistringi tango ritmai

Užutrakio dvaro terasoje skambės aistringi tango ritmai

Užutrakio dvaro terasoje skambės aistringi tango ritmai

www.voruta.lt

Rugpjūčio 8 dieną Užutrakio dvaro terasoje koncertuoja „Kremerata Baltica“ – garsaus latvių smuikininko Gidono Kremerio 1997 metais įkurtas ir vadovaujamas kolektyvas, sudarytas iš talentingiausių jaunųjų Latvijos, Lietuvos ir Estijos muzikų.

Šiandien jį, išsiskiriantį subtiliu skambesiu, gyvybingumu ir originalumu, žino visas pasaulis.

Pandemija stipriai paveikė aktyviai gastroliuojančio kolektyvo koncertinius planus. Tačiau kūrybiškas požiūris į situaciją sugeneravo idėją koncertuoti mažesne sudėtimi. Tad šiame koncerte dalyvaus tik lietuviškoji „Kremerata Lituanica“ : Džeraldas Bidva, Rakelė Chijenaitė, Dainius Peseckas, Linas Valickas, Ulijona Pugačiukaitė (smuikai), Greta Staponkutė-Rakau, Birutė Ilčiukaitė (altai), Giedrė Dirvanauskaitė, Rūta Balčiūtė (violončelės) ir Augustinas Treznickas (kontrabosas).

Letuviškoji orkestro „Kremerata Baltica“ dalis drauge su puikiais solistais akordeonininku T. Motiečiumi bei smuikininku D. Bidva kviečia į vasarišką, tango prieskoniais pagardintą programą „Kai širdis šoka tango“.  Joje skambės A. Piazzolla, G. Pelecis, O. Golijov, R. Galiano kompozicijos. Išskirtinio dėmesio sulauks žymiausio argentiniečių kūrėjo, tango novatoriaus Astoro Piazzolla‘os kūriniai, nes šiemet minime šio iškilaus menininko 100-metį. 

 „Kremerata Baltica“ koncertavo daugiau nei 50 šalių, surengė per 1000 koncertų 600 miestų, yra dažnas svečias garsiausiose pasaulio salėse ir festivaliuose, bendradarbiauja su tokiais pripažintais kompozitoriais kaip Arvo Pärt, Pēteris Vaskas, Sofia Gubaidulina. Tarptautinis orkestras pelnytai gali pasigirti darbu žinomose įrašų studijose ir net 19 įrašytų kompaktinių plokštelių bei aukščiausiais klasikinės muzikos kolektyvams skiriamais įvertinimais, tokiais kaip „Grammy“, „ECHO Klassik“ ir kt.
Jaunasis akordeonininkas Tadas Motiečius studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Karališkojoje Danijos muzikos akademijoje, o šiuo metu ypač aktyviai koncertuoja. Būdamas dešimties pradėjęs groti akordeonu, šiandien T. Motiečius yra daugelio svarbių tarptautinių konkursų Čekijoje, Latvijoje, Italijoje, Estijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Kinijoje laureatas ir diplomantas.

„Kremerata lituanica“ koncertmeisteris Džeraldas Bidva 1999 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją. Yra kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ koncertmeisteris. Pastaraisiais metais jis daugiausia koncertuoja įvairiuose kamerinės muzikos ansambliuose,  nuolat groja solo su Lietuvos simfoniniais ir kameriniais orkestrais.
D. Bidva buvo kviestinis atlikėjas daugelyje prestižinių festivalių, tokių kaip „Lockenhaus“, „Gstaad“, „Maerze“, „Les Museiques“, Zalcburgas ir kt. D. Bidva yra „Kremerata Baltica“ narys nuo pat įkūrimo šio orkestro įsikūrimo 1997 m.
2005 m. kartu su draugais iš kamerinio orkestro Džeraldas subūrė styginių kvartetą „Kremeratini“.

Festivalį „Užutrakio vakarai“ remia Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė, globoja Seimo narė Edita Rudelienė. Festivalio partneris – Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija, mecenatas – bendrovė „Vilniaus baldai“.

Koncertas vyks rugpjūčio 8 dieną, 19 val. Užutrakio dvaro sodybos rūmų terasoje. 

Išsamiau apie festivalį: www.uzutrakiovakarai.lt, bilietus galima įsigyti https://www.bilietai.lt bei prieš koncertą.

„Užutrakio vakarų“ informacija