Pagrindinis puslapis Sena Voruta Užsienio valstybių vadovai sveikina Lietuvą Kovo 11-osios proga

Užsienio valstybių vadovai sveikina Lietuvą Kovo 11-osios proga

Ketvirtadienis, 2010 m. kovo 11 d. (Vilnius)

Kovo 11-osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę ir visus šalies žmones sveikina Prancūzijos, Rusijos, Vokietijos, Europos Komisijos ir Europos Sąjungos valstybių vadovai.

 
„Esu labai laimingas, kad strateginė partnerystė, kurios politinę deklaraciją mes pasirašėme praeitų metų rugsėjo 4 d. mūsų susitikimo metu, dar labiau suartino Prancūziją ir Lietuvą. Mūsų šalių bendradarbiavimas, ypač energetikos ir ilgalaikės plėtros srityse, yra daug žadantis. Ketinu skirti mūsų partnerystei visą savo dėmesį ir Europos Sąjungos viduje“, – rašo Prancūzijos Respublikos Prezidentas Nikolia Sarkozy (Nikolas Sarkozy).
 
Rusijos Federacijos Prezidento Dmitrijaus Medvedevo sveikinimo laiške teigiama, jog Rusija nuoširdžiai nori plėtoti geros kaimynystės ir konstruktyvius santykius su Lietuva, kurie remtųsi tarpusavio pagarba ir atsižvelgtų į viena kitos interesus. D. Medvedevo nuomone, Lietuvos ir Rusijos valstybes sieja ne tik įvairialypis bendradarbiavimas įvairiose tarpvalstybinio bendravimo srityse, bet ir daugiaamžė bendra istorija.
 
Europos Komisijos Pirmininkas Žozė Manuelis Barosas (Jose Manuel Barroso) sveikinimo laiške pabrėžia, kad Lietuvos laimėjimai per pastaruosius dvidešimt metų įspūdingi.
 
„Šiandien Lietuva didžiuojasi, kad yra Europos Sąjungos narė kartu su kitomis dvidešimt šešiomis valstybėmis narėmis, kurios remia Akte dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo įtvirtintas vertybes – „žmogaus, piliečio ir tautinių bendrijų teises“ Europos Sąjungai Lietuva suteikė naujo dinamiškumo“, – rašo EK Pirmininkas.
 
Vokietijos Federacinės Respublikos Prezidentas Horstas Kioleris (Horst Köhler) sveikindamas Lietuvą pažymi, jog lietuviai prieš 20 metų ne tik iškovojo nepriklausomybę, bet ir stebėtinu būdu atstatė savo šalį ir nuvedė į Europos Sąjungą. Vokietijos vadovo nuomone, Lietuvos integracija į Europos Sąjungą leis šaliai sėkmingai įveikti dabartinius ir būsimuosius iššūkius.
 
„Man malonu nuoširdžiai pasveikinti Jus Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio proga, ir palinkėti Jums ir draugiškai lietuvių tautai klestėjimo bei tolesnės sėkmės“, – rašoma Ukrainos Prezidento Viktoro Janukovičiaus sveikinimo laiške Lietuvos Prezidentei.
 
Ukrainos vadovas savo laiške pažymėjo, jog draugiškumas ir tarpusavio supratimas tradiciškai apsprendė Lietuvos ir Ukrainos santykius bei teigė, esąs įsitikinęs, kad Ukrainos ir Lietuvos ryšiai toliau stiprės abiejų tautų labui.
 
Lietuvos nacionalinės šventės – Kovo 11-osios – proga Lietuvą taip pat sveikina kaimyninių šalių, kitų Europos Sąjungos bei pasaulio valstybių lyderiai.
 
„Zenekos“ nuotr.