Pagrindinis puslapis Sena Voruta Užsienio reikalų ministras vyko į NATO šalių vadovų susitikimą Lisabonoje

Užsienio reikalų ministras vyko į NATO šalių vadovų susitikimą Lisabonoje

Užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis 2010 m. lapkričio 19-20 dienomis Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės delegacijos sudėtyje dalyvavo Portugalijos sostinėje Lisabonoje vyksiančiame NATO valstybių ir vyriausybių vadovų susitikime.
 
Lapkričio 19 dieną ministras pasisakė NATO užsienio reikalų ministrų vakarienėje, kurioje buvo aptariami NATO santykiai su šalimis partnerėmis.
 
NATO vadovų susitikime Lisabonoje patvirtinta naujoji Strateginė koncepcija, kuri nubrėš Aljanso politikos gaires artimiausiam dešimtmečiui.
 
Lisabonoje taip pat vyko NATO vadovaujamos Tarptautinių saugumo paramos pajėgų (ISAF) operacijos Afganistane šalių vadovų susitikimas, į kurį pakviestas Afganistano prezidentas Hamidas Karzajus ir Jungtinių Tautų Generalinis Sekretorius Ban Ki-Moonas.
 
Šiame susitikime paskelbta atsakomybės už saugumą perdavimo Afganistano Vyriausybei proceso pradžia 2011 metais ir pasirašytas NATO susitarimas su Afganistano Vyriausybe dėl ilgalaikės partnerystės.
 
Lisabonoje buvo surengtas NATO ir Rusijos Tarybos susitikimas vadovų lygiu, kuriame diskutuojama dėl tolesnio bendradarbiavimo.