Pagrindinis puslapis Sena Voruta Užsienio reikalų ministras atstovybių vadovus ragina iniciatyviai plėtoti ekonominę diplomatiją

Užsienio reikalų ministras atstovybių vadovus ragina iniciatyviai plėtoti ekonominę diplomatiją

Vilniuje, 2010 m. rugpjūčio 25 dieną, vykstančiame metiniame Lietuvos diplomatinių atstovybių vadovų susitikime užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis paragino ambasadorius rodyti iniciatyvą ieškant potencialių investuotojų savo atstovavimo šalyse ir agituoti Lietuvos verslą dairytis eksporto galimybių bei partnerių.
 
„Norėčiau paraginti kolegas ambasadorius, kad savo veiklos baruose užsibrėžtumėte labai konkrečius vieną-du ekonominės diplomatijos uždavinius, šalia konkrečių kitų metų planų, numatytumėte galimus rezultatus ir jų siektumėte – jūsų aktyvumo šiuo metu ypač reikia“, – sakė A. Ažubalis.
 
Anot sesijoje „Diplomatinės tarnybos ir verslo bendradarbiavimas“ dalyvavusio Ministro Pirmininko Andriaus Kubiliaus, siekiant, kad Lietuva taptų atvira, dinamiška, nebijanti globalios konkurencijos šalis, reikia permainų daugelyje sričių, taip pat ir didelių Lietuvos diplomatijos pastangų.
 
A. Ažubalis susitikime paminėjo, kad Lietuvos diplomatinės tarnybos veikla prisideda prie Vyriausybės iškeltų uždavinių įgyvendinimo.
 
„Trys iš šešių Lietuvos Vyriausybės 2011 metų veiklos prioritetų – modernios ekonomikos kūrimas, energetinio saugumo didinimas ir modernus valstybės valdymas – atsispindi strateginiame Užsienio reikalų ministerijos veiklos plane“, – sakė A. Ažubalis.
 
Ekonominių interesų atstovavimas užsienyje yra viena pagrindinių Lietuvos užsienio politikos krypčių. Užsienio reikalų ministerija koordinuoja visas mūsų šalies užsienio prekybos politikos sritis.
 
Lietuvos diplomatinė tarnyba skatina ekonominių ryšių plėtrą ne tik su tradiciniais partneriais (ES, Rusija, Ukraina, JAV), bet ir su Kinija, Indija, Artimaisiais Rytais, Lotynų Amerika, kitomis kylančiomis šalimis.
 
Užmegzti tarpvalstybiniai diplomatiniai ryšiai ir turimas garbės konsulų tinklas visame pasaulyje padeda mūsų verslininkams veikti tolimiausiuose kraštuose, įeiti ir konkuruoti naujose, mažai pažįstamose, „politizuotose“, todėl sudėtingose rinkose.
 
Lietuvos veiklos prekybos politikoje efektyvumą patvirtina tai, kad visuose Europos Sąjungos antidempingo tyrimuose, kuriuose Lietuvos gamintojai turėjo esminių interesų, buvo priimti Lietuvai palankūs sprendimai.
 
Užsienio reikalų ministerijoje vykusioje sesijoje, skirtoje diplomatinės tarnybos ir verslo sąveikai, dalyvavo visų Lietuvos diplomatinių atstovybių užsienyje vadovai, viešųjų įstaigų „Eksportuojančioji Lietuva“ ir „Investuok Lietuvoje“ generaliniai direktoriai Paulius Lukauskas ir Mantas Nocius.
 
 
Nuotraukoje: Andrius Kubilius, Audronius Ažubalis, Asta Skaisgirytė-Liauškienė

Naujienos iš interneto