Pagrindinis puslapis Lietuva Universiteto gatvėje – VU kalėdinė instaliacija „Iš čia kylama į žvaigždes“

Universiteto gatvėje – VU kalėdinė instaliacija „Iš čia kylama į žvaigždes“

Universiteto gatvėje – VU kalėdinė instaliacija „Iš čia kylama į žvaigždes“

www.voruta.lt

Didžiausioms metų šventėms artėjant, Vilniaus universitetas (VU) vilniečius ir miesto svečius kviečia pakelti akis į dangų – tarp VU ir LR Prezidentūros nusitiesusioje Universiteto gatvėje nušvito žvaigždžių jūra. „Iš čia kylama į žvaigždes” (lot. „Hinc itur ad astra“ ) – jau daugelį metų VU lydintis šūkis, kuris kalėdinės instaliacijos forma šiemet kviečia švęsti universiteto bei jo bendruomenės narių – buvusių, esamų ir būsimų žvaigždžių, pasiekimus.

„Šiemet mus pasiekė naujiena apie išskirtinį Vilniaus universiteto pasiekimą – QS pasaulio universitetų reitinge VU pakilo į rekordines aukštumas ir yra tarp 400 geriausių pasaulio universitetų. Tai reikšmingas įvykis ne tik VU, bet ir visam Lietuvos aukštajam mokslui, liudijantis apie tai, kad mūsų valstybėje yra visos prielaidos aukščiausio lygio tarptautiniam mokslui ir studijoms“, – sako VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

Rektorius atkreipia dėmesį, jog universitetą šiemet lydėjo ir kiti paminėjimo verti pasiekimai švietimo, valstybės kūrimo, mokslo srityse – Vilniaus universitetas pakviestas dalyvauti kuriant Valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2050“, vasarą įvyko 51-oji Pasaulinė fizikos olimpiada – pirmasis tokio masto renginys Lietuvoje, įsibėgėjo Europos universitetų aljanso ,,Arqus” veiklos, prasidėjo modernaus VU Medicinos fakulteto Mokslo centro statybos, užmegztos reikšmingos partnerystės bei priimti didelės svarbos politiniai vizitai.

Anot prof. R. Petrausko, VU mokslininkai šiemet vykdė 450 mokslo projektų, publikavo beveik ketvirtadaliu daugiau publikacijų nei tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais. Mokslininkų tyrimų rezultatai pasiekė plačiausią pasaulio auditoriją, tokią kaip žurnalas „Nature“ ir kiti, ir yra reikšmingi šalyje. Jis pažymi, jog tik ambicingos ir atsidavusios universiteto bendruomenės dėka metus galime pabaigti didžiuodamiesi nuveiktais darbais bei pasiektais tikslais.

„Labai tikiuosi, kad laimėjimus ir pasiekimus priimsime kaip motyvaciją toliau stengtis ir išlaikyti ne tik pozicijas reitinguose, bet ir mokslinę, intelektinę savo veiklos kokybę. Taip pat tikiuosi, kad diskusijos, ginčai, konstruktyvi kritika ne supriešins, o suartins, parodys kitas mąstymo perspektyvas“, – pastebi VU rektorius, linkėdamas visiems ramaus ir prasmingo švenčių laikotarpio.

Instaliacija „Iš čia kylama į žvaigždes” (lot. „Hinc itur ad astra“) Universiteto g. švies iki vasario 28 d.

vu.lt inform.