Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Ukraina Ukrainos ambasadorius: „Lietuvos integravimo patirtis neįkainojama“

Ukrainos ambasadorius: „Lietuvos integravimo patirtis neįkainojama“

„Laba diena“, – lietuvių kalba pasisveikino Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenko, atvykęs į susitikimą su  žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene.  Susitikimo metu abi šalys aptarė bendradarbiavimo galimybes, ypatingai daug dėmesio buvo skirta eksportui.

„Lietuva ir Ukraina turi daug bendro, panašus mūsų mentalitetas, požiūris, todėl manau, kad bendradarbiavimas tarp abiejų šalių gali būti naudingas. Taip pat norėčiau pasveikinti Ukrainą, kuri žengė istorinį žingsnį ir ratifikavo asociacijos sutartį su Europos Sąjunga“, – pasveikino žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.  Padėkojęs ministrei už šiltus žodžius, Ukrainos ambasadorius pasiūlė Lietuvai suvienyti jėgas ir kartu ieškoti naujų rinkų. „Lietuva turi labai daug geros patirties. Tam, kad eksportuotume prekes į trečiąsias šalis, mums reikalingi papildomi sertifikatai, todėl mums ši užduoti yra kiek per sudėtinga, o Lietuvai neturėtų kilti keblumų, tokie santykiai bus naudingi ir jūsų verslui, kadangi dalis pelno nuo prekybos liks Lietuvoje“, – kalbėjo ambasadorius Valerijus Žovtenko.  

Ukrainai, kurią krečia neramumai, šiuo metu labai reikalinga kaimyninių valstybių parama.  Prieš kurį laiką buvo pasirašytas dvišalis Veiksmų planas 2014–2016 metams. Lietuva į Ukrainą ketina eksportuoti mėsos, žuvies ir pieno produktus. Taip pat ketinama keistis patirtimi mokslo, gyvulininkystės, žuvininkystės, veislininkystės  ir kt. srityse. Ypač aktualūs yra dvynių projektai, kai vienos ir kitos valstybės institucijos pradeda bendradarbiauti tarpusavyje.

2013 m. daugiausia į Ukrainą eksportuota sūrių, nugriebto pieno miltelių, gaminių ir konservų iš žuvų, grietinėlės, laktozės ir laktozės sirupo. 2013 m. žemės ūkio ir maisto produktų eksportas sudarė 17,3 mln. EUR. 2013 m. lietuviškos kilmės produktų eksportas, palyginti su 2012-aisiais, išaugo 1,5 karto.

Žemės ūkio ministerijos informacija