Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Ukraina Ukrainoje Prezidentei bus įteiktas „Metų žmogaus“ apdovanojimas

Ukrainoje Prezidentei bus įteiktas „Metų žmogaus“ apdovanojimas

 Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį, kovo 21 d., vyksta į Kijevą, kur jai bus įteiktas Ukrainos „Metų žmogaus“ apdovanojimas už nuoseklų ir aktyvų Ukrainos europinio pasirinkimo palaikymą. Prezidentė Kijeve taip pat susitiks su Ukrainos vadovu Petro Porošenka ir šios šalies Ministru Pirmininku Arsenijumi Jaceniuku.

Lietuvos Prezidentei „Metų žmogaus“ vardą suteikė Aukščiausioji Ukrainos akademinė taryba, kurią sudaro šios šalies visuomenės atstovai – įvairių sričių ekspertai. Šis apdovanojimas šalies vadovei suteiktas už Ukrainos interesų aukščiausiu tarptautiniu lygiu gynimą, aktyvų šios šalies europinių siekių rėmimą ir Ukrainos teritorinio vientisumo palaikymą. Pabrėžiama, kad asmeninis Lietuvos Prezidentės indėlis į demokratinių principų įtvirtinimą Ukrainoje nusipelno aukščiausio šio šalies apdovanojimo.

Iškilmingoje ceremonijoje, vyksiančioje Nacionaliniuose menų rūmuose „Ukraina“ Kijeve, Lietuvos vadovei bus įteikta „Prometėjaus – Prestižo“ statulėlė, kurios autorius – skulptorius Olegas Černoivanovas.

Dvišaliuose pokalbiuose su Ukrainos vadovu Petro Porošenka ir šios šalies Ministru Pirmininku Arsenijumi Jaceniuku Prezidentė aptars saugumo situaciją Ukrainos Rytuose, kalbės apie šios šalies pažangą įgyvendinant svarbias reformas ir jai reikalingą tarptautinę paramą.

Ukrainos „Metų žmogaus“ ceremoniją bus galima stebėti tiesiogiai internetu http://www.bigmir.net/ nuo 15:30 val.

Prezidentės spaudos tarnyba, president.lt nuotr.