Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Ukraina Ukrainoje paminėta Kovo 11-oji

Ukrainoje paminėta Kovo 11-oji

www.voruta.lt

Kovo 10 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Ukrainoje paminėtos Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 27-osios metinės. Ambasadoje gausiai susirinkusi Ukrainos lietuvių bendruomenė, padedama iš Lietuvos atvykusios Maironio lietuvių literatūros muziejaus Išeivių literatūros skyriaus vedėjos, humanitarinių mokslų daktarės Virginijos Babonaitės-Paplauskienės, prisiminė tautos šauklį Joną Mačiulį-Maironį. Buvo pristatyta V. Babonaitės-Paplauskienės sudaryta knyga „Maironis. Pavasario balsai“, autorė papasakojo apie Maironio gyvenimą, jo būdą ir kūrybą.

„Simboliška, kad minėdami Kovo 11-ąją prisimename šį iškilų lietuvybės puoselėtoją, kurio vardu pavadinta ir Kijevo lietuvių kultūros draugija“, – sakė Lietuvos Respublikos ambasadorius Marius Janukonis.

Po pristatymo  susirinkusiuosius savo dainomis džiugino Reginos Maleckaitės vadovaujamas Lietuvos radijo ir televizijos vaikų choras. Taip pat Kovo 10-osios rytą šventiškai nusiteikę Kijevo lietuviai prisiminė Lietuvos istoriją dalyvaudami konkurse „Lietuvos istorijos žinovas“.

Šiemet Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena Ukrainoje minima net keliais renginiais. Kovo 15 d. 19 val. Ukrainos nacionaliniame operetės teatre vyks šventinis koncertas, kuriame su jungtine programa pasirodys Kauno valstybinio muzikinio teatro ir Ukrainos nacionalinio operetės teatro atlikėjai. Koncerte skambės žinomų operečių, operų ir miuziklų arijos, Ukrainos ir Lietuvos autorių muzikos kūriniai, baleto kompozicijos.  Lietuvos teatro atlikėjų dalyvavimą remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje.

Jurgis Giedrys, kultūros atašė
Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje