Ugnė Tulaitė. Erasmus+ projektas: kai tradicija susijungia su sportu

Ugnė Tulaitė. Erasmus+ projektas: kai tradicija susijungia su sportu

Ugnė Tulaitė, VU Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos instituto studentė, www.voruta.lt

Sausio 18–25 d. Lietuvos etnosporto komitetas Vilniuje organizavo jaunimo mainų Erasmus+ projektą „Small steps, long life“. Jo tikslas – įvairiomis priemonėmis skatinti jaunimo bendradarbiavimą bei kūrybiškumą Europoje ir už jos ribų. Projekte dalyvavo 36 atstovai iš 6 šalių: Lietuvos, Ukrainos, Kipro, Italijos, Ispanijos ir Turkijos. Dalyviai ne tik kėlė diskusijas apie judėjimo ir sveikos gyvensenos svarbą, bet ir stengėsi į sportą pažvelgti kitu kampu.

Etnosportas – tai tradiciniai liaudies žaidimai. Skirtumas tarp šio ir visuomenei žinomo profesionalaus sporto: tradicinis liaudies sportas nereikalauja tiek papildomos įrangos ar treniruočių. Vieni iš etnosporto šakų yra ristynės arba, kitaip, lietuviškos imtynės. Etnosporto komiteto tikslas: prisiminti lietuvių kultūros vertybes – tai ne tik šokiai ir muzika, bet ir žaidimai bei sportas.

Svečiai iš užsienio turėjo galimybę susipažinti su lietuviškosios kultūros paveldu – tautiniais žaidimais. Dalyviams buvo pristatyti: lietuviškasis ritinys (ripka), lazdos traukynės ir vienas iš kovos menų Kudo. Be aktyvių veiklų jaunieji sporto entuziastai gvildeno sporto svarbą protinei, fizinei ir socialinei sveikatai. Projekto metu buvo pristatytas ir YouthPass neformaliojo ugdymo sertifikatas, kurį atsiėmus dalyviai galės gauti papildomų taškų stojant į universitetus ar kitas įstaigas.

Šiais metais programa vyko šiuolaikiškai įrengtoje sodyboje, kurioje šalių atstovai galėjo ne tik pristatyti savo tautinius žaidimus ar kultūrą, bet ir tradicinę virtuvę. Projekto metu gvildentas ir tvarumo klausimas: daugelis užduočių įvairiose jaunimo programose eikvoja nemažą kiekį popieriaus, kuris po užsiėmimų išmetamas. Organizatorių iniciatyva užduotys buvo perkeltos į skaitmeninę erdvę.

Stovyklos dalyviai turėjo išskirtinę galimybę iš arčiau susipažinti su Lietuvos kultūra ir jos papročiais. Vieną iš projekto dienų visi dalyviai keliavo į Vilniaus centrą, kuriame tobulino Ripkos bei Kudo įgūdžius. Visi norintys galėjo prisijungti, pabendrauti ir daugiau sužinoti apie Lietuvos etnosporto komiteto veiklas.

Projektas ne tik suvienijo skirtingas kultūras bei jų atstovus, bet ir skatino puoselėti šalių tautinį identitetą. Dalyviai džiaugiasi naujai užsimezgusiomis pažintimis bei papildytu žinių bagažu. Lietuvos etnosporto komitetas sieks organizuoti dar didesnio mąsto projektus.

Nuotraukos iš Lietuvos Etnosporto komiteto archyvo

Naujienos iš interneto