Pagrindinis puslapis Lietuva Ugdymui lietuvių kalba tautinių mažumų mokyklose – 0,4 mln. eurų

Ugdymui lietuvių kalba tautinių mažumų mokyklose – 0,4 mln. eurų

Ugdymui lietuvių kalba tautinių mažumų mokyklose – 0,4 mln. eurų

www.voruta.lt

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skyrė 0,4 mln. eurų papildomam ugdymui lietuvių kalba tautinių mažumų ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose finansuoti.

Nuo kitų mokslo metų, t. y. nuo rugsėjo 1-osios, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams, ugdomiems daželiuose ir mokyklose tautinės mažumos kalba, bus skiriamos ne mažiau kaip 5 valandos per savaitę ugdymui lietuvių kalba. Iki šiol darželinukams tokia nuostata nebuvo taikyta, o priešmokyklinėse grupėse besimokantiems vaikams buvo numatytos 4 valandos per savaitę.

„Norime visiems vaikams sudaryti galimybes iki mokyklos lankymo pradžios pasiekti reikiamą lietuvių kalbos gebėjimų lygį, todėl, atsižvelgę į tarptautinių tyrimų dėl ankstyvojo amžiaus vaikų kalbų mokymo rekomendacijas, nusprendėme padidinti ugdymo lietuvių kalba valandų skaičių“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Už skirtus papildomus 0,4 mln. eurų bus sudarytos finansinės galimybės tautinių mažumų įstaigoms, vykdančioms ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, įsteigti papildomus mokytojų etatus. Vaikus ugdyti lietuvių kalba galės lietuvių kalbos, pradinio ugdymo mokytojai ar priešmokyklinio ugdymo pedagogai, ikimokyklinio ugdymo auklėtojai.

Ministerija yra parengusi tris šios srities kvalifikacijos tobulinimo programas ir kviečia savivaldybių švietimo centrus ir pedagogų rengimo centrus organizuoti mokymus pedagogams, kurie norėtų patobulinti ankstyvojo lietuvių kalbos ugdymo metodus.

Devyniose šalies savivaldybėse (Vilniaus miesto ir rajono, Klaipėdos ir Kauno miestų, Visagino bei Šalčininkų, Švenčionių, Trakų ir Širvintų rajonų) 2020–2021 mokslo metais veikė 106 tautinių mažumų darželiai ir mokyklos.

Komunikacijos skyrius

Naujienos iš interneto