Pagrindinis puslapis Uncategorized U. Nasvytytės prisiminimai knygoje „Apie pulką ir mergelę“

U. Nasvytytės prisiminimai knygoje „Apie pulką ir mergelę“

Praradimai ir atradimai, smetoniško tarpukario charizma ir kuriozų nestokoję karo ir pokario metai, anų laikų kultūrinės nuotaikos, Lietuvos kariškiai, inteligentija ir menininkai… Ši knyga yra daugiau negu vieno žmogaus gyvenimo istorija.

Undinė Nasvytytė – garsi Lietuvos radijo diktorė, aktorė, ilgametė bajorų sąjungos vadė, architektų Algimanto ir Vytauto Nasvyčių vyresnioji sesuo. Autobiografinėje knygoje ji pasakoja apie nerūpestingą savo vaikystės prabėgusią Vilkaviškyje, Dautarų dvare ir Vilniuje, apie nuostabius savo tėvus – Eleną Lukoševičiūtę-Nasvytienę ir Lietuvos kariuomenės medicinos pulkininką Kazį Nasvytį, apie kaimynus pulkininkus ir pulkininkienes, apie savo draugus, išdaigas, šventes ir paprastus žmones.

1941 m. birželį, kai suėmė Undinės tėvą ir išvežė į Rusijos lagerius, graži vaikystė baigėsi. Tad tai knyga ir apie sunkų karo laikotarpį ir sovietmetį, apvertusį aukštyn kojomis ne vienos lietuvių karininkų šeimos gyvenimą. Tai knyga apie praradimus ir atradimus, susitikimus su prieškario Lietuvos inteligentija ir menininkais.

Šeimoje įskiepytos amžinosios vertybės – tėvynės meilė, garbė, orumas – padėjo Undinei išlikti ištikimai savo įsitikinimams, būti stipriai net sunkiausių išbandymų metu, niekada neprarasti geros nuotaikos ir optimizmo.