Pagrindinis puslapis Lietuva In memoriam TURIME TĘSTI MLRT GARBĖS NARĖS EVOS MILDOS JANKUTĖS – GEROLOS NEBAIGTUS DARBUS

TURIME TĘSTI MLRT GARBĖS NARĖS EVOS MILDOS JANKUTĖS – GEROLOS NEBAIGTUS DARBUS

Rugsėjo 17 d. Mažoji  Lietuva išlydėjo į paskutinę kelionę   Evą Mildą Jankutę-Gerolą. Jos sugrįžimas į gimtinę prieš dvylika metų  iš tolimosios Amerikos – Dievo dovana mums,  Klaipėdos   krašto  gyventojams. Sugrįžusi atstatė kapinaites Bitėnuose, skambiu pavadinimu 2-osios Bitėnų kapinaites dar vadinamos  Bitėnų-Šilėnų  ir jose pasiprašė palaidojama.  Šilėnų kapinės  tapo   Mažosios Lietuvos didingos giminės atstovės  amžino poilsio vieta. Į paskutinę kelionę Evą Mildą Jankutę  išlydėjo  Klaipėdos  evangelikų liuteronų bažnyčios parapijos atstovai ir jos kunigas R.  Moras.

Eva Jankutė  daug bendravo su Rambyno nacionalinio parko direkcija. Pati prisidėdavo ir labai laukdavo kasmetinio Rambyno nacionalinio parko direkcijos ruošiamo žurnalo „Rambynas“.  Meilė spausdintam lietuviškam žodžiui Jankų giminėje ėjo  iš kartos į kartą.  Svarbiausia, kad prie Evos Jankutės karsto išgirdome, jog direkcija dėkinga Martyno Jankaus anūkei  už  veiklos tikslų iškėlimą ir  jų įgyvendinimą.

Tiek Bitėnų, tiek Šilėnų gyventojai iki I-jo pasaulinio karo  priklausė  Ragainės   parapijai.  Šio Nemuno kranto  gyventojai valtimis  keldavosi  į kitą upės pusę, į Ragainės bažnyčią, kuri buvo tik kilometras nuo Nemuno. Ragainės bažnyčią lankė jos tėvai, seneliai, proseneliai.  Evos Jankutės didžioji svajonė buvo  pastatyti Ragainėje paminklą Martynui Mažvydui, kuris manoma, kad yra palaidotas  Ragainės (Neman) bažnyčios šventoriuje, ten kur ir darbavosi visą gyvenimą. Apie tai žurnalistas G.Pilaitis parašė į dienraštį Lietuvos Rytas 2012-05-16d. Ar išsipildys Evos Jankutės svajonė?  Tai priklauso nuo mūsų ir be abejo nuo  Pagėgių mero, į kurį  Eva Jankutė, kaip į sūnų,   kreipdavosi vardu… Virdžinijau.

Mažojoje Lietuvoje bet kokie darbai bus pradedami ir užbaigiami minint iškilią asmenybę  – Eva  Jankutę, tačiau, ar mes nepamiršime įamžinti pačios Evos Mildos Jankutės-Gerolos atminimo jos paskutiniojoje gyvenamojoje vietoje adresu Šaulių 7, Klaipėdoje, kur ji gyveno paskutiniaisiais metais?

 

Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos krašto

skyriaus valdybos narė Virginija Jurgilevičienė

Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos krašto iždininkė Elena Povilaitienė