Pagrindinis puslapis Uncategorized Turgelių vidurinėje mokykloje – sparnuotųjų sūpynių šventė

Turgelių vidurinėje mokykloje – sparnuotųjų sūpynių šventė

 

Ir vėl pavasaris, vėl sninga obelų žiedais…

Skambutis aidi… Tik jau paskutinį kartą.

Dar vakar, rodos, buvote maži vaikai,

O šiandien paukščiais kylat į padangę baltą…

Gegužės 30 dieną Turgelių vidurinės mokyklos salėje lig pat dangaus žydrynės kilo sparnuotosios sūpynės. Tik jose suposi ne vaikai, o jų nerūpestinga vaikystė, išeinančiųjų į suaugusių pasaulį vaikystė.

Šį pavasarį mūsų mokykla į platų gyvenimo kelią išleido devintąją abiturientų laidą. Paskutinio skambučio šventės rytas prasidėjo paskutiniąja dvyliktokų pamoka. Joje dalyvavo ne tik mokiniai, jų auklėtoja Rasa Midverienė, bet ir kiti mokytojai. Abiturientai į šią pamoką pakvietė juos mokiusius mokytojus, kad nuoširdžiais žodžiais galėtų jiems atsidėkoti už kartu praleistus metus mokykloje, už dovanotas žinias bei parodytus kelius į ateitį, o mokytojai dar kartą palinkėtų geros kloties.

Vėliau visa mokyklos bendruomenė susirinko mokyklos salėje. Čia buvo sugiedoti Lietuvos bei Turgelių vidurinės mokyklos himnai. Sveikinimo žodį tarė bei sėkmės linkėjo mokyklos direktorė Aušra Voverienė bei garbingas svečias Alfonsas Petrukevičius. Pradinukai ir vyresnieji mokiniai dainavo dainą „Sparnuotosios sūpynės“.

Mokyklos mažiausieji, darželinukai, priešmokyklinės grupės vaikai ir pradinių klasių mokiniai, kuriuos ruošė muzikos mokytoja Diana Juškevičienė, dainavo daineles. Skambėjo gražūs jautrūs žodžiai. Didelis būrys mokinių buvo apdovanotas padėkos raštais už gerą mokymąsi ir aktyvią veiklą.

Šią dieną mokytoja Jovita Striukienė į penktą klasę išleido ketvirtokus. Nuoširdų padėkos žodį už ketvirtokams įskiepytas vertybes, dovanotą džiaugsmą bei žinias mokytojai Jovitai visų šios klasės tėvelių vardu tarė mokinės Marijos Terek mama Irina Špinarskaja.

Mokytojas Deimantas Žemaitis savo auklėtiniams dešimtokams palinkėjo sėkmės pirmuosiuose jų gyvenime egzaminuose.

Šventė baigėsi jau tradicine tapusia daina „Reikia draugą turėti“, buvo padaryta visų susirinkusiųjų bendra nuotrauka bei abiturientai po savo klasės langu pasodino medelį.

Mokytojos Jolanta Lazdauskienė, Olga Dikšė, Irina Gimžūnienė, organizavusios Paskutinio skambučio šventę, dainoje minimas sūpynes kaip tik ir pasirinko šios šventės simboliu. Diena, kada atsisveikinama su mokykla, tampa ir atsisveikinimu su vaikyste. O ar gali būti įsivaizduojama vaikystė be ligi dangaus nuskriejančių sūpynių, krentančių žemyn ir vėl pakylančių?.. Aukštyn… Žemyn… Aukštyn… Kol vienąkart suvoki, jog vaikystė baigėsi, sūpynėse į padanges skrieja jau kiti, o tu į pasaulį žvelgi suaugusiojo akimis…

Turgelių vidurinės mokyklos

lietuvių kalbos vyr. mokytojai

Irina Gimžūnienė