Pagrindinis puslapis Uncategorized Turgelių „Aistuvos“ gimnazijoje – Tarptautinė demokratijos diena

Turgelių „Aistuvos“ gimnazijoje – Tarptautinė demokratijos diena

Rasa MIDVERIENĖ, Turgelių „Aistuvos“ gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, anglų kalbos mokytoja metodininkė, www.voruta.lt

Demokratija garantuoja pagrindines laisves. Atvira diskusija, žodžio laisvė (teisė pasakyti savo nuomonę), susibūrimų laisvė, judėjimo laisvė ir asmenybės saugumo laisvė.

Rugsėjo 15 dieną Turgelių „Aistuvos“ gimnazijoje minėjome Tarptautinę demokratijos dieną.  IIG klasės mokiniai kartu su mokytojomis Rasa Midveriene ir Jolanta Lazdauskiene pakvietė IG – IIIG klasių gimnazistus į integruotą veiklą „Kiekvienas žmogus vertas savęs…“.

Tarptautinės dienos paminėjimas gimnazijoje pažadino prisiminimus. Prisiminėme vasarą, Alytaus rajono Dvarčėnų dvarą, Amerikos ambasados Lietuvoje ir LAKMA (Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija) organizuotą tarptautinę stovyklą „DemocracyCamp 2017“. Stovyklos dalyviai: Ieva, Agata, Valerija, Inga, Deividas, Robertas ir anglų kalbos mokytoja Rasa pasidalino įspūdžiais iš kūrybingai, intensyviai ir prasmingai praleistos vasaros savaitės.  Šioje stovykloje  dalyvavo mokiniai iš 6 mokyklų  Lietuvoje: Vilniaus „Santaros“ progimnazijos, Vilniaus „Žaros“ gimnazijos, Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos, Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos, Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos, mokiniai iš Lenkijos mokyklos Swidnikuose ir CharlesWrightAcamy mokiniai iš JAV. Čia susiradome naujų draugų, įgijome patirties ir ja dalinomės. Stovyklos metu vykdėme daug veiklų, kurių metu diskutavome apie demokratijos atsiradimą, principus, teises, laisves ir vertybes, aktyviai reiškėme savo nuomonę. Dieną pradėdavome mankšta, į kurią sukviesdavo savanoris Tomas, žadindamas visus neįprasta dūdmaišio melodija. Po diskusijų ir veiklų mokiniai rinkdavosi salėje arba lauke pažaisti sportinių žaidimų, vakarus praleisdavo romantiškoje aplinkoje prie laužo. Kiekvieną dieną mūsų stovykloje lankydavosi svečiai, kurie dalinosi su mokiniais savo patirtimi, atliekamais darbais, misijomis, jų rezultatais. Mus aplankė mokslų daktarė Ieva Deviatnikovaitė iš Mykolo Romerio universiteto, Austė Valančiūtė iš Vilniaus universiteto, žurnalistė Živilė Raškauskaitė ir būrys ambasados darbuotojų: AltheaCowley-Murphee, Inga Sidrys, Rasa Baukuvienė, Vytas Neviera, AliciaNibarger, Sandra Ambotaitė ir kapitonas Joey M. Gonzales.

Išsiskyrimo diena buvo liūdna, bet į namus grįžome visi pailsėję, pilni energijos, naujų minčių būsimiems darbams ir atviri naujiems susitikimamas.

Plačiau apie stovyklos veiklą galima paskaityti: democracycamp2017blogspot.lt arba stovyklos  facebook paskyroje.